Подать объявление

Создание ОСББ (как замена ЖЕКу)

Тема закрыта

Быть или не быть ОСББ?
Можно выбрать 2 варианта ответа. Можно менять ответы. Всего голосов: 119.
80/67%
34/29%
5/4%
1. . .68. . .26
15 март 2016 15:23
Цитата "Modelism":


Ну хто Вам таке сказав що нема інших кандидатів і ініціативних людей, може сам Віталій??? Краще поставте питання, чи хоч у когось запитували перед тим як щось створювати, чи є інші бажаючі?

Гадаю що з 700 квартир точно хтось знайдеться, і як показали останні збори їх достатньо, проте зі "своїми" легше "працювати" і нові нікому не потрібні. ОСББ це спільна справа всіх мешканців комплексу, і не можна обмежувати право будь-якого мешканця стати членом правління, а не лише членів так званої "ініціативної" групи.

І на сам кінець, чому Голову треба призначати із членів правління, запросто можна об'явити конкурс на вакантну посаду і взяти людину зі сторони, у якої є відповідний досвід і освіта, заключити трудовий контракт з можливістю дострокового розірвання в разі незадовільної роботи по результатам звіту ревізійної комісії.

Незамінних нема :ded:



Если Вы решили войти в правление ОСББ - жильцы конечно же рассмотрят Вашу кандидатуру.
А на счет привлечения кого-то со стороны - такой подход не устраивает, пусть даже с опытом работы. Хватит Клименко. Опыт у него есть, но толку нет. Умеет только зубы показывать и типа законно ни.. не делать.
15 март 2016 15:33
Цитата "Spluha":
Добрый день всем участникам данной ветки.
Хочу дать некоторые ответы на заданные вопросы.
1. Сейчас мы говорит исключительно о создании самого ОСББ что и оглашено в повестке дня заседания 19 марта. Без этого этапа дальнейшее является просто трепом. Просчитывать точные тарифы того что не существует глупая трата времени, предварительные расчеты нами проведены как и предварительные консультации с поставщиками услуг (мусор, лифты, пожарная сигнализация и т.д.)
2. Что касается должников уже существующих и будущих. ОСББ это отдельное юридическое лицо никак не связанное с ЖЕК. Тоесть долги тех кто не платил ЖЕК это вопрос который должен решать сам ЖЕК ОСББ эти долги на себя не берет а начинает с чистого листа. С теми кто будет должниками ОСББ будем работать исключительно в правовой плоскости (претензии, иски в суд, взыскание через исполнительную).
3. Мы не просим кредитов доверия, мы предлагаем изменения, и если что-то Вам как собственникам ВСЕГО общего имущества будет не нравиться, высшим органом у нас является «общее собрание», собираете его, озвучиваете претензии и принимаем решение.


Если Вы предлагаете изменения, то мы должны понимать о чем идет речь на конкретных примерах. И дайте, плз, ответы на вопросы, которые я задавала ранее.
Если же вы пока не знаете как организовать работу, отладить и войти в рутину, а 19 марта мы просто проголосуем за абстрактное ОСББ, то есть за то, чтобы оно просто было (пусть даже с конкретными людьми), скажите, сколько вам понадобится времени, чтобы найти ответы на вопросы жильцов 2 домов. И вообще может быть такое, что вы даже спустя время не будете знать как наладить процесс..
Устав - это юр. документ. Жильцов интересует другое!
15 март 2016 15:37
Цитата "Yelena_1":



Если Вы решили войти в правление ОСББ - жильцы конечно же рассмотрят Вашу кандидатуру.
А на счет привлечения кого-то со стороны - такой подход не устраивает, пусть даже с опытом работы. Хватит Клименко. Опыт у него есть, но толку нет. Умеет только зубы показывать и типа законно ни.. не делать.


Я про себе не говорю, це не скромно, та і не мені це вирішувати, це можуть вирішити виключно загальні збори:winky: проте на попередніх зборах я бачив кілька зацікавлених людей, тому я (а можливо і інші) хотів би бачити їх у складі правління свого ОСББ, а не тільки людей які взялися незрозуміло звідки. Я може і повторюсь, але до ініціативної групи нікого не запрошували, а зробили "междусобойчик", і як виявилося це не випадково, а ціленаправлено. Доволі цікавий почат прозорої роботи....
15 март 2016 16:09
Цитата "Modelism":


1. Я ще раз наголошую, ОСББ це не Ваша особиста організація, а коллективний орган всіх власників квартир цього ОСББ, і Ви не маєте жодного юридичного права обмежувати кількість і персональний склад членів правління ОСББ. І Ваша згода тут ні до чого. Члени ініціативної групи не можуть автоматично переходити до правління ОСББ, їх так само як і всіх інших бажаючих не залежно від кількості спочатку треба обрати на загальних зборах. :faceoff:

По Вашим словам не так вже і багато бажаючих, то якщо замість 8 буде 12 членів правління, то гадаю нічого не трапиться, крім того збори членів правляння в середньому 2 рази на квартал, або 8 разів на рік, чи можливо навіть менше.

2. Якщо буде не "междусобойчик" у правлінні, то і ревізійній комісії робити нічого не доведеться.

3. Згідно із тим типовим договором який пропонується до прийняття, можливість проведення конкурсу і найм управляючого не передбачається. Бо згідно пункту 16 "Правління зі свого складу обирає голову правління та його заступника". Там нема пункту Голова правління приймає на роботу Керуючого на конкурсній основі, зате чітко сказано, що самме він фактично і виконує роль Керуючого. Так само як і в пункті 14 чітко сказано що входить до повноважень правління, і там і слова нема про конкурс на посаду керуючого, зате в кошторисі закладена зарплатня саме керуючого - 7000 грн. (я так розумію що Голова правління не буде отримувати зарплатню, а лише Керуюий?) Гадаю при проведенні відкритого конкурсу знайдеться достатньо компетентних людей у сфері ЖКХ, тому якщо пункт про "призначення Керуючого на основі відкритого конкурсу і на умовах строкового трудового договору" буде чітко прописаний у Статуті, то це буде лише на користь.


Після того, як створюється ОСББ, на наступних загальних зборах приймається рішення щодо того, хто буде здійснювати управління будинком (можна залишити Комфорт-Мастер, запросити іншу управляючу компанію або КП ЖКХ (те, що прийнято вважати комунальним ЖЕКом) або ж управляти будинком самостійно. Однак всі ці варіанти передбачають те, що лише на загальних зборах мешканці разом приймають рішення, хто управлятиме будинком шляхом голосування, ніяких самостійних рішень членів правління в цих питання не може бути. Все це прописано в законі про створення ОСББ.

Особисто я думаю, що ніхто крім мешканців цього ж будинку не буде так зацікавлений наводити порядок за відповідні гроші. Наймана людина зі сторони переслідуватиме свої інтереси перш за все, оскільки це місце їй чуже. Як на мене більше шансів, що саме власник квартири в комплексі, який тут постійно проживає, шукатиме варіанти покращити життя в комплексі, в якому він особисто живе і де кожного дня бачиться з іншими мешканцями.
Хоча кого б ми не обрали для управління, ОСББ надає можливість обирати, а не чекати та гадати, чи залишиться з 1 липня Комфорт-Мастер, чи раптово виграє тендер на управління будинком інша компанія чи взагалі місто вирішить забрати управління будинком собі і ми станемо щасливими користувачами послуг від КП ЖКХ.

Ще нещодавно була на зустрічі з директором КП ЖКХ Вишгорода, де вона пояснювала складові тарифів та їх вартість. Так от тарифи комунального ЖЕКу збільшуватимуться, оскільки ціни на електроенергію та інші складові тарифу зросли і старі тарифи все давно не відповідають нинішнім цінам. Ті будинки, які прагнуть залишити собі старі тарифи, мають відмовитися від певних послуг і не сплачувати. Наприклад, на зустрічі один мешканець заявив, що вони самі всім будинком будуть доглядати за прибудинковою територією, аби тільки тариф не піднімали. Так що мрії в стилі "Мені будь ласка послуг побільше, але платити хочу поменше" вже варто давно відкинути та повернутися до реального життя, вартість якого за останні пару років зросла. А то виходить, що живу я зараз, а тарифи хочу як 10 років тому.
15 март 2016 16:21
Цитата "Yelena_1":


Если Вы предлагаете изменения, то мы должны понимать о чем идет речь на конкретных примерах. И дайте, плз, ответы на вопросы, которые я задавала ранее.
Если же вы пока не знаете как организовать работу, отладить и войти в рутину, а 19 марта мы просто проголосуем за абстрактное ОСББ, то есть за то, чтобы оно просто было (пусть даже с конкретными людьми), скажите, сколько вам понадобится времени, чтобы найти ответы на вопросы жильцов 2 домов. И вообще может быть такое, что вы даже спустя время не будете знать как наладить процесс..
Устав - это юр. документ. Жильцов интересует другое!


Да Вы правы 19 марта мы хотели бы создать юридическое лицо, что даст нам возможность не просто просить данные а требовать их на законных основаниях, и по нашим подсчетам нам надо не более 2-3 месяцев на то что бы собрать данные и провести точные расчеты.
На счет Ваших вопросов может я что-то пропустил поэтому не ответил. Пожалуйста или повторите вопрос или укажите сообщение в котором они озвучены.
15 март 2016 16:24

Ще прошу прийняти до уваги складові тарифу від Комфорт-майстру для корпусу №3. Зверніть увагу, що там не закладено ні одного проценту прибутку, а вартість обслуговування 1 М2 більша - 3,657
15 март 2016 16:31
Цитата "Spluha":


Да Вы правы 19 марта мы хотели бы создать юридическое лицо, что даст нам возможность не просто просить данные а требовать их на законных основаниях, и по нашим подсчетам нам надо не более 2-3 месяцев на то что бы собрать данные и провести точные расчеты.
На счет Ваших вопросов может я что-то пропустил поэтому не ответил. Пожалуйста или повторите вопрос или укажите сообщение в котором они озвучены.




Вот мои простенькие вопросы:
Что будет с помещениями (их 8, кажется), которыми пользуется Комф.-Мастер? Их собираемся отбирать? Как это будет происходить? Каким образом будем выселять сотрудников ЖЕКа?
Кого из сотрудников ЖЕКа будем брать на работу (лично мое мнение - Уборщицу 1 корпуса однозначно можно нанять, сантехника (он же и электрик, и газонокосильщик, и поливальщик газонов), может диспетчеров оставить в той же диспетчерской, но на других условиях труда? Однозначно нужно больше дворников, у каждого сотрудника должны быть прописаны должностные инструкции.

Какая процедура расторжения договоров с К-М?
В нашем 1 корпусе 2 парадном постоянно не работаю лифты. Грузовой - стабильно ломается 2 раза в день, 1 пассажирский вообще не работает уже вторую неделю, кажется..
Что будем делать с лифтами? Нам нужны дополнительные средства на их ремонт? (Вообще, я ненавижу сотрудников нашего ЖЕКа, что до сих пор не решен вопрос с лифтами! Идти в очередной раз туда не могу, т.к. могу их поубивать - настолько моя интеллигентная психика уже подкошена)

Есть четкие руководства к действиям при возникновении каких-то поломок, аварий, например, те же лифты с пассажирами внутри, если крыша течет (не дай Бог)?
15 март 2016 16:34
Цитата "Modelism":

Я про себе не говорю, проте на зборах я бачив кілька зацікавлених людей, тому я (а можливо і інші) хотів би бачити їх у складі правління свого ОСББ, а не тільки людей які взялися незрозуміло звідки. Я може і повторюсь, але до ініціативної групи нікого не запрошували, а зробили "междусобойчик", і як виявилося це не випадково, а ціленаправлено. Доволі цікавий почат прозорої роботи....


Я не взявся незрозуміло звідки - ми з Вами давно знайомі не лише по Доміку, а й вживу, як сусіди по під'їзду. І мене знає переважна більшість мешканців нашого 4-го під'їзду 2-го корпусу. У мене у ніку на Доміку - моє імя та номер квартири, на відміну від Вас та переважної більшості дописувачів. І у мене є конкретні справи за півтора року проживання, які покращили умови проживання сусідів - Ви про це також знаєте. Так само є такі справи у інших членів ініціативної групи - від встановлення додаткового дитячого майданчику, гасіння пожеж у сусідньому лісі, гасіння та сприяння у консервації міського звалища твердих побутових відходів поблизу нашого житлового комплексу, розчищення та облаштування частини дубового лісу поряд із житловим комплексом - і до зовсім недавніх - неодноразове розчищення тротуарів і доріг від снігу та льоду, розкидання купи піску, яку будівельники вигрузили прямо на тротуар поблизу нашого підїзду та перегородили цим прохід/проїзд по ньому. Тож вони також не «взялися незрозуміло звідки».

І, нарешті, чи не Ви були присутнім на нещодавньому засіданні нашої ініціативної групи? Ми Ваші побажання, до речі, прийняли до уваги у подальшому. А після цього берете і заявляєте про "людей які взялися незрозуміло звідки"...
15 март 2016 16:38
Зацікавлених людей багато, а тих, хто витрачає свій час та вивчає закони, знайомиться з досвідом інших ОСББ тощо, мало. Ну справді, одне діло щось говорити з натовпу, а інша - долучитися до роботи. Я от люблю покритикувати та порадити як було б варто зробити, а попрацювати - це вже не так жваво.

Я думаю, одиниці за весь цей час подзвонили до членів ініціативної групи з прагненням долучитися до процесу. А чому? Бо не сьогодні, бо своїх справ багато, бо воно мені не треба, бо я краще поспостерігаю, а потім порозказую, як треба та як не треба, та ще дуже багато "бо". Та об'ява про створення ініціативної групи висіла дуже довго. Що заважало зустрітися з членами ініціативної групи і 1)долучитися до неї або ж 2) якщо ініціатори здалися б непридатними для цієї роботи, не створити свою ініціативну групу? А ми, мешканці, обрали б кращу, влаштували б "кастинг" ))

Створення ОСББ - це важливий та відповідальний крок. Держава поставила нас в такі умови, що в нас і особливого вибору то немає. Для моїх знайомих з Європи навіть не зрозуміла ситуація, що будинком керують не мешканці самого будинку і не мешканці вирішують основні питання, що стосуються їх спільно-сумісної власності. Просто нам, мешканцям, треба бути активними та контролювати рух наших коштів, слідкувати за звітами (які обіцяли зробити прозорими), брати активну участь в перевірках, грамотно створивши ревізійну комісію.

А взагалі, якщо не сподобаються члени правління, їх можна поміняти шляхом скликання загальних зборів та голосування всіх мешканців. Скликати збори мають право не менше ніж 3 власники квартир. Не думаю, що ЖЕК можна поміняти таким чином. Без ОСББ для таких рішень необхідно набрати 100% голосів, що нереально.
15 март 2016 16:45
Цитата "Modelism":
Я може і повторюсь, але до ініціативної групи нікого не запрошували, а зробили "междусобойчик"...

"В правлении будут только члены Инициативной группы" это открыто сказали и мотивируют тем, что они вложили в это "личные деньги и много свободного время".
Логика понятна да и других инициаторов что-то не нашлось + помочь особо никто так и не вызвался :faceoff:
Пока выходит не совсем прозрачно т.к. открыт вопрос по составу "ревизионной комиссии"
15 март 2016 16:47
Цитата "Yelena_1":




Вот мои простенькие вопросы:
Что будет с помещениями (их 8, кажется), которыми пользуется Комф.-Мастер? Их собираемся отбирать? Как это будет происходить? Каким образом будем выселять сотрудников ЖЕКа?
Кого из сотрудников ЖЕКа будем брать на работу (лично мое мнение - Уборщицу 1 корпуса однозначно можно нанять, сантехника (он же и электрик, и газонокосильщик, и поливальщик газонов), может диспетчеров оставить в той же диспетчерской, но на других условиях труда? Однозначно нужно больше дворников, у каждого сотрудника должны быть прописаны должностные инструкции.

Какая процедура расторжения договоров с К-М?
В нашем 1 корпусе 2 парадном постоянно не работаю лифты. Грузовой - стабильно ломается 2 раза в день, 1 пассажирский вообще не работает уже вторую неделю, кажется..
Что будем делать с лифтами? Нам нужны дополнительные средства на их ремонт? (Вообще, я ненавижу сотрудников нашего ЖЕКа, что до сих пор не решен вопрос с лифтами! Идти в очередной раз туда не могу, т.к. могу их поубивать - настолько моя интеллигентная психика уже подкошена)

Есть четкие руководства к действиям при возникновении каких-то поломок, аварий, например, те же лифты с пассажирами внутри, если крыша течет (не дай Бог)?


По вопросам с квартирами мы пока ничего не знаем поэтому ответа на этот вопрос нет.
По сотрудникам согласны что есть люди которых хотелось бы перетянуть к себе, но тут надо говорить детально и лично а у нас пока некуда их приглашать. Так что вопросы надо решать по мере их поступления но предварительно мы общались с людьми. Кто-то согласен, кто-то нет, в любом случае комплекс не останется без необходимого персонала. Инструкции будут и их текст будет согласован с жильцами. Но это следующий после создания ОСББ этап.
Не очень понимаю что значит разрывать договор с К-М. если долгов нет письменно их уведомить и на этом все. Если долги есть то это головная боль КМ как взыскать их. Мы на себя их долги не берем.
Аварийные ситуации мы оговаривали и тут несколько вариантов. От использования личных знаний и опыта для минимизации последствий до вызова частных служб в экстренном порядке. Если у Вас есть идеи делитесь, будем обговаривать.
15 март 2016 16:51
ОСББ поддерживаю, только меня смущает отсутствие опыта работы в сфере ЖКХ у Инициативной группы. Но ведь "терпение желание и труд все перетрут"
15 март 2016 17:01
Як на мене, ситуація з ревізійною комісією показує готовність мешканців до того, щоб врешті долучитися до процесу, а не просто "поговорити". На зборах ініціативна група попросили власників квартир проявити ініціативу та піти в ревізійну комісію, щоб контролювати все, бажано тих, хто вміє працювати з цифрами, розбирається в бухгалтерії тощо. Якраз прозоро нікого не пропонувати на це місце. Також говорили, що було б добре як мінімум по представникові з кожного під'їзду. Але бажаючих на зборах не знайшлося. А потім будемо говорити, що в ревізійну комісію нікого не пустили, забуваючи, що ніхто і не запропонував свою кандидатуру. Ще є час. Дуже сподіваюся, що якраз ті люди, які сумніваються в доцільності ОСББ чи не довіряють членам ініціативної групи, врешті візьмуть на себе відповідальність та обов'язок контролювати діяльність ОСББ.
15 март 2016 17:19
Цитата "victoria85":
На зборах ініціативна група попросили власників квартир проявити ініціативу та піти в ревізійну комісію, щоб контролювати все, бажано тих, хто вміє працювати з цифрами, розбирається в бухгалтерії ... Але бажаючих на зборах не знайшлося.

так не всі змогли бути :notsure: 19го сподіваюся буде кворум :yes:
15 март 2016 17:28
Цитата "bvсs":

так не всі змогли бути :notsure: 19го сподіваюся буде кворум :yes:


В четвер ввечері будуть ще одні попередні збори.
15 март 2016 17:46
о каком корпусе идет речь?
15 март 2016 18:50
Цитата "audag":
о каком корпусе идет речь?

1 и 2 корпуса (т.е. два первых дома) планируют создать ОСББ
15 март 2016 18:52
весело как тут 6-) 6-) 6-)
и не я раздувал )
15 март 2016 19:05
ИГ, и я за толпой камень брошу ;) с жильцами не работаете (или не умеете в таком направлении работать, или просто не принимаете их мнение во внимание), мало конкретики, часто переходите в спорах на личности итд. Подберите хорошего спикера, который сможет донести информацию и заставит толпу слушать =)
Инициируете ОСББ - заинтересуйте людей, а не отталкивайте. Многим жильцам не интересно осбб, их устраивает Комфорт Мастер. Переубедили многих в обратном?
15 март 2016 19:09
Цитата "Spluha":


По вопросам с квартирами мы пока ничего не знаем поэтому ответа на этот вопрос нет.
По сотрудникам согласны что есть люди которых хотелось бы перетянуть к себе, но тут надо говорить детально и лично а у нас пока некуда их приглашать. Так что вопросы надо решать по мере их поступления но предварительно мы общались с людьми. Кто-то согласен, кто-то нет, в любом случае комплекс не останется без необходимого персонала. Инструкции будут и их текст будет согласован с жильцами. Но это следующий после создания ОСББ этап.
Не очень понимаю что значит разрывать договор с К-М. если долгов нет письменно их уведомить и на этом все. Если долги есть то это головная боль КМ как взыскать их. Мы на себя их долги не берем.
Аварийные ситуации мы оговаривали и тут несколько вариантов. От использования личных знаний и опыта для минимизации последствий до вызова частных служб в экстренном порядке. Если у Вас есть идеи делитесь, будем обговаривать.


Как с аварийными ситуациями (наверное, скорее браками, что со временем вылезают), которые ДБК устраняет? Контакт с застройщиком есть? Или будем палец сосать? Ой, извините. Имел ввиду сбрасываться толпой на вызов частных служб.
Купуй квартиру на Domik.ua
Широкий вибір квартир від власників, забудовників та ріелторів
Подробнее
1. . .68. . .26
Реестр инвесторов на форуме Домика
Кнопка добавления в реестр расположена вверху каждой темы ЖК на форуме. Следите за продажами сами!
Подробнее