Подати оголошення

Тёплый пол, отзывы и советы

234. . .10
27 груд 2006 22:18
Доброї ночі!
Планую в себе в квартирі покласти на підлогу систему "тепла підлога".
Таке запитання до Вас можливо хтось з Вас вже цю систему положив,які враження від неї,варто чи не варто,яку продукцію використовували!
Дякую!!!
31 груд 2006 13:35
Дуже рекомендую «теплу підлогу».
Звісно, не по всій хаті, бо електроенергії вона бере багато, та й коштує недешево.
Якщо використовувати «теплу підлогу» економно, то квадратний метр – це зайвих 20квт електроенергії на місяць. Якщо використовувати «від душі», то кожний квадратний метр –це зайвих 50квт на місяць.

Але там, де босоніж ходите або довго сидите – там тепла підлога незамінна.
Особливо для тих людей, у яких часто болять ноги, спина, м’язи, суглоби...
Навіть коли в приміщенні прохолодно, але є хоча б метра зо два теплої підлоги, там босоніж почуваєшь себе неначе на теплому пляжі. Можна з радікулітом на підлозі спати як на теплій пічці.
31 груд 2006 14:31
Стосовно того, яку купувати «теплу підлогу».

На власному досвіді переконався, що краще ставити не товсті кабелі, а тонку «сіточку».
«Сіточка» хоча й дорожча, але переваги має значні.
Товсті кабелі потрібно вкладати на значній глибині (в інструкції – не менше 5 см).
І справа навіть не в тім, що прогріваються ці 5 см бетону досить довго. Справа це й в тім, що товсті кабелі прогрівають бетон нерівномірно.
А він не любить значні й часті перепади температур – тріскається.

Не знаю, як воно там в середині бетону...
Але таке відчуття, що гріти «тепла підлога» за вісім років стала менше. Єдине пояснення – виникнення порожнин у бетоні біля проводу. А у повітрі (без безпосереднього контакту з бетоном) він може перегрітися й перегоріти.
Сіточка у цьому плані більш придатна. Вона й нагріває бетон більш рівномірно, й у повітрі не перегорає (якщо вірити рекламі та менеджерам).

----------------------------
Вкладати будь-які проводи «теплої підлоги» треба не у простий бетон (який від постійних змін температур тріскається), а у спеціальні термопласкі сухі суміші (наливні поли, клеї ), на яких прямо так й написано «для укладання теплих підлог». Вони (начебто) не тріскаються від постійних нагрівань та охолоджень.
Імпортні сухі суміші для укладання "теплої підлоги" коштують дорого. Але є вітчизняні, які (начебто) не дуже поступаються імпортним, а коштують у декілька разів дешевше.
31 груд 2006 15:58
І ще одне, дуже важливе для теплих підлог.
Під «теплу підлогу» треба вкладату дуже пристойну термоізоляцію. Інакше будете за свій кошт гріти стелю сусідам знизу.

Технологія така (під теплий пол «сіточкою»).
1. Збити стяжку пола (сантиметрів на 5).
2. Вкласти спеціальну термоізолюючу підкладку товщиною не менше 4 мм (чим товще – тим краще, спеціалісти кажуть, що у якості такої підкладки можна використовувати міцні листи пінного утеплювача товщиною 16-20 мм - їх у продажу багато типів, але вони не можуть безпосередньо контактувати з гарячим проводом, їх треба заливати бетоном).
3. З метою скріплення полу з верхньюю бетоннюю плитою, пробити у бетоному полу отвори діаметром 6мм та глибиною 30мм, поставити в ті отвори дюбелі з 60-80 мм шурупами (30 мм шурупа в бетоні, 5-20 мм в утеплювачі, 25-45 мм шурупа стирчить). Якщо пол нерівний, то підбираючи шурупи різної довжини, можна намітити однаковий рівень чистової стяжки.
4. Покласти гофровану трубку з термодатчиком і залити її бетоном (один кінець трубки з виводами термодатчика закріплюється у стіні на висоті 20-40 см, термодатчик не повинен контактувати з бетоном).
5. Залити шурупи по самі головки бетонним розчином (або так званним «наливним полом». Дати кілька днів, щоб затверділо.
6. Всі інші роботи виконуються з застосуванням сумішей, призначених для «теплих підлог».
Налити 3-7мм наливного полу для «теплої підлоги». Дати затвердіти.
7. Розкласти сіточку «теплої підлоги».
8. За допомогою спеціального клею (або наливного полу для «теплої підлоги») замурувати цю сіточку (це міліметрів 3-5). Дати затвердіти.
9. Налити 2-5 мм наливного полу для «теплої підлоги» для чистової обробки.
Таким чином, нагрівальна сітка буде на глибині 4-6 мм.
Дати затвердіти. Це все.
Далі можна класти кахель на клею. Кажуть, можна і паркетну доску класти на клею.
01 січ 2007 10:45
А фольга как же??????????????????????????????????????????
01 січ 2007 10:47
Или фольга - это только когда водный обогрев пола.Мне кажется водный обогрев значительно дешевле.
01 січ 2007 15:43
Фольга - часть подложки.
Если подложка без фольги, то желательно фольгу поставить. Теплотехники говорят, что слоистые материалы, имеющие существенно различные коэффициенты теплопередачи, намного эффективнее однородных. К тому же фольга не позволит жидкому бетону проникнуть внутрь пенистой подложки.

Водный обогрев пола, действительно, намного дешевле.
Но в многоэтажных домах он (как правило) НЕЗАКОНЕН.
Запитывать его от системы подачи горячей воды категорически НЕЛЬЗЯ - у соседей упадет температура горячей воды.
Запитывать от системы централизованного теплоснабжения - только по проекту, утвержденному всеми службами. И есть большие сомнения, что они на это пойдут даже за большие деньги. А вдруг под полом прорвет магистраль!?
В малоэтажных домах можно запитывать "теплый пол" от газового котла.
01 січ 2007 21:37
[/color][color=black]Дуже дякую Вам!!!
Є ще одне запитання а під так звану \"сіточку\",\"матовий теплий пол а не під кабельний\" інженер однієї відомої компанії говорив,що термоізоляцію(пінопласт і т.д і т.п можна взагалі не підлажувати).З його слів ця ізоляція окупаїться через 5-7 років...Шо насправді багато тепла іде до сусідів знизу?
Була розмова про квартиру в багатоповерхівці.
02 січ 2007 13:46
Думаю, що той інженер має рацію. Але щоб його перевірити, треба у MathCad відповідні програми теплотехніки знайти.
----------
Описаний вище рецепт - то для нових будинків (їх зараз зовсім без стяжки у ваних та туалетах будують, а у кімнатах стяжка буває як "корж" (тобто місцями "грає" - таку стяжку гріх не збити).
Так що у нових будинках додаткова теплоізоляція має сенс (вона ще й звукоізоляція).

У старих же будинках треба добре подумати чи коштує овчинка виділки. Збити стяжку перфоратом - то не є проблема (здебільшого стяжка не дуже міцна). Але шуму, пилюки й будівельного сміття буде багато. А потім цемент з піском завозити треба. Місити, вкладати... Може з тону, а може й більше... Вологість в квартирі підскочить, - паркету та столярці це не сподобається...
--------------
Одне тільки треба прийняти до уваги якщо надумали вкладати теплоізоляцію, то стяжка над нею повинна бути міцною (а відповідно, досить товстою - хоча б міліметрів 45-50. Майстер казав, що можна й 35мм, але тоді всередині повинна бути сталева сітка/арматура).
02 січ 2007 23:49
Дякую!!!
Яким компаніям можна довіритись???
Особисто я знаю devi, ernesto, teplolux(russian) !!!
Можливо є щось краще!!!
Наскільки я знаю саме "Деві" перший цю систему запропонував публіці

p.s
Надзвичайно Вам вдяний Володимир!!!
03 січ 2007 00:36
[QUOTE=Владимир]Фольга - часть подложки.
Если подложка без фольги, то желательно фольгу поставить. Теплотехники говорят, что слоистые материалы, имеющие существенно различные коэффициенты теплопередачи, намного эффективнее однородных. К тому же фольга не позволит жидкому бетону проникнуть внутрь пенистой подложки.

Водный обогрев пола, действительно, намного дешевле.
Но в многоэтажных домах он (как правило) НЕЗАКОНЕН.
Запитывать его от системы подачи горячей воды категорически НЕЛЬЗЯ - у соседей упадет температура горячей воды.
Запитывать от системы централизованного теплоснабжения - только по проекту, утвержденному всеми службами. И есть большие сомнения, что они на это пойдут даже за большие деньги. А вдруг под полом прорвет магистраль!?
В малоэтажных домах можно запитывать "теплый пол" от газового котла.

Я наверное все же рискну от теплоцентрали,по идее тепло в батареях в доме не должно бы упасть от того, что сделается петля, тем более,что метров 150 трубы думаю не так и много воды потребует,десяток-второй литров наверное.
03 січ 2007 11:40
На жаль, немає у нас такого досвіду, щоб рекомендувати (або не рекомендувати) якісь фірми.
Та й не так вже давно у нас ті "тонкі мати", щоб хтось міг впевнено щось рекомендувати.
Тому основні рекомендації загального характеру
- поцікавитись у менеджерів (та на фірмовому сайті) якістью ізоляції чи може вона витримувати температуру проводів у повітрі (без цементу), чи захищена вона від дії грибків, води, агресивного середовища.
- поцікавитись з якого металу зроблена екранізація кабеля (мідна екранізація для вологого агресивного середовища не підходить);
- поцікавитись чи були якісь нарікання (наприклад, на якість з' єднань - є там потенційно уразливі місця з' єднаня двох зовсім різних за матеріалами проводів).
--------
Кажуть, що перші кілька років нарікань на "теплі мати" немає (а якщо є, то при першому ж включенні).
А що буде з ними років через 10, - хто зна.
А що може бути?
Може бути руйнація/деградація ізоляції від дії температури, води та грибків (що нерідко бувають у мокрих місцях під кафелем). Та й миючі засоби (особливо, з хлором) поступово можуть проникати і накопичуватись під кафелем.
Може бути нерівномірність нагріву проводу (і тоді він може перегоріти).
Можуть бути механічні пошкодження (скажімо, буде хтось кахель чи паркет перевкладати і пошкодить провід).

Тому, як на мене, то заглиблював би я той провід не на 2мм (як продавці кажуть), а хоча б на 5мм.
03 січ 2007 16:57
Дякую!!!
Буду думати!
Якщо дізнаєтеся щось новеньке пишіть буду надзвичайно вдячний!!!
Ще раз Вам дякую!!!
09 бер 2012 08:11
В общих чертах я монтаж теплых полов от котла отопления себе представляю, но есть конкретные вопросы:
1. Какие трубы подойдут для этой цели?
2. Не нужно ли на выходе ставить дополнительный насос?
3. Какая подложка годится на такой вид теплых полов?
Ну и кто что знает еще по этому поводу?
09 бер 2012 08:52
Ответы на все эти вопросы может дать только специалист. Одно знаю - насоса никакого дополнительного не надо, ну а диаметр труб зависит уже от местных условий.
15 бер 2012 09:11
Тёплые полы - это очень удобно с точки зрения места - экономится место под батареи. С другой стороны, нет батарей - нельзя на них сушить одежду после стирки.
Подложка, насколько я знаю, должна быть стандартная, т.к. летом вас никто не отапливает, а если дом частный, то с подпола прохлада всё-же идёт.
15 бер 2012 09:14
Такие полы не столько экономят место под батареи, сколько поднимают пол на несколько сантиметров. Есть ли в этом смысл? Проще использовать теплые полы, которые работаю на электричестве. Они быстрее нагреваются, чем от парового отопления.
15 бер 2012 09:15
Цитата "pbl6arycb":
Тёплые полы - это очень удобно с точки зрения места - экономится место под батареи. С другой стороны, нет батарей - нельзя на них сушить одежду после стирки.
Подложка, насколько я знаю, должна быть стандартная, т.к. летом вас никто не отапливает, а если дом частный, то с подпола прохлада всё-же идёт.

Так система тёплых полов будет запитываться от индивидуального котла, так что тут можно и летом включать данное устройство. В комнатах обычно ставят батареи,либо тёплые полы являются их дополнением.
16 бер 2012 08:20
Как бы то ни было, водяные теплые полы "крадут" у помещения слишком много по высоте. То есть их можно делать в частных домах или квартирах с высокими потолками.
16 бер 2012 10:50
Не обязательно убирать батареи при наличии теплого пола. Ширина труб зависит от вашего личного выбора, в обычных квартирах я бы не стала делать от отопления теплый пол. Сами знаете, когда у нас начинают топить, только если у вас свой котел.
Купуй квартиру на Domik.ua
Широкий вибір квартир від власників, забудовників та ріелторів
Детальніше
234. . .10
Сучасні шалє із морським краєвидом
Новенькі модернові будинки у затишному містечку на березі середземного моря серед мальовничих гір
Детальніше
+34624407828xxxx