Подати оголошення

Підняття забудовником ціни на квартиру після сплати коштів у 100% розмірі по договору

12 лют 2023 15:06

Прошу допомоги порадою чи описанням механізму дій у ситуації, яка склалась у інвесторів у одном з областних центрів нашої країни.

Є забудовник, у якого по місту до війни будувалося до 10 об'єктів нерухомості. Механізм розрахунків як і скрізь по країні, на "котловані" ціна сама низька, чи ближче до закінчення будівництва ціна вища. Оплата за нерухомість вносилась декількома сумами: "інформаційні послуги" 0 - лєвак, які забудовник кладе без сплати податків собі на карман, та офіційних платіж, який проходить через банк. Були встановлені строки будівництва середина 2020 року, початок будівництва 2018 рік. До початку повномаштабного вторгення забудовник черговий раз переніс строки здачі, та встановив їх на літо 2023. Потім початок війни, місто було в облозі, обстрілювалось, велись бойові дії, деякі об'єкти були пошкоджені (не критично). Коли місто було залишене ордою постало довоєнне питання зі здачі будинків інвесторам і тут забудовник почав вимагати додаткові платежі, навіть по тим будинкам, які вже було завершені, залишилися цілі та неушкоджені, і потрібно тільки по факту передати ключі інвесторам після оформлення договору про передачу у власність у нотаріуса. Мотивуючи доплати тим, що він постраждав від війни, у нього замародерили обладнання, техніку, інструмент, знищена чи пошкоджена будівельна техніка і таке інше. Інвесторам із іншого ЖК цього ж забудовника, який незначно постраждав від війни "співалася"  та ж сама "пісня", але і ще озвучувалося те, що все здорожчало, і стройматеріали і цегла и робота ну і дічь подібного характеру... я мовчу про те, що будинок повинен був здатися 3 роки тому назад. Інвестори першого ЖК вже сплатили якісь платежі (кожному вони озвучувалися індивідуально, але це приблизно 3000-4000 тис/грн за м2), інвесторам іншого ЖК до цих пір нічого не озвучувалося, але дали зрозуміти, що нас також чекають доплати. За півроку роботи з відновлення ведуться дуже повільно, на будівництві робить мала кількість людей, роблять все як черепахи. На іншіх об'єктах забудовника у місті взагалі нічого не роблять. Забудовник веде себе нахабно, відповідає борзо, на всі незгоди інвесторів про якісь там доплати готовий повернути гороші за житло назад, звісно по курсу 2018 року. Хтось може прочитавши договір дати пораду що робити в даній ситуації, чи є якісь шанси виграти справу через суд? Буду вдячний за будь який коментар!

13 лют 2023 09:11

Непорядний забудовник вас просто шантажує, користуючись вашою юридичною неграмотністю. "Казки" про "повернути гроші у розмірі 2018 року" - нехай він залишить для суду. Суди зараз приймають у таких випадках рішення на користь Інвесторів, тобто повернення всієї суми + компенсація інфляції + штрафні санкції згідно з договором.


Так, все одно вийде втрата по грошах (щодо курсу долара). Але де гарантії, що ваш забудовник взагалі збирається добудовувати ці будинки? Якщо він не будував їх навіть у відносно мирний час? А якщо завтра йому знову щось почне заважати, знову доплачуватимете?


Я б рекомендував вам йти до юриста, нехай він дивиться ваш договір інвестування та оцінює шанси на перемогу та що вдасться «збити» із забудовника.

13 лют 2023 12:11

dmvgura

Непорядний забудовник вас просто шантажує, користуючись вашою юридичною неграмотністю. "Казки" про "повернути гроші у розмірі 2018 року" - нехай він залишить для суду. Суди зараз приймають у таких випадках рішення на користь Інвесторів, тобто повернення всієї суми + компенсація інфляції + штрафні санкції згідно з договором.


Так, все одно вийде втрата по грошах (щодо курсу долара). Але де гарантії, що ваш забудовник взагалі збирається добудовувати ці будинки? Якщо він не будував їх навіть у відносно мирний час? А якщо завтра йому знову щось почне заважати, знову доплачуватимете?


Я б рекомендував вам йти до юриста, нехай він дивиться ваш договір інвестування та оцінює шанси на перемогу та що вдасться «збити» із забудовника.

Дякую за відповідь, ви часом не підкажете якогось юриста, який має досвід ведення таких справ? Потрібен незалежний юрист, в нашому місті немає сенсу такого шукати, так, як забудовник відома людина в місті, депутат міської ради, а також балотувався на посаду мера від провладної партії, тому думаю може бути тиск, тобто потрібен нелажений юрист. Якщо поділитесь контактом буду дуже вдячний.

14 лют 2023 09:23

gjurza82

Дякую за відповідь, ви часом не підкажете якогось юриста, який має досвід ведення таких справ? Потрібен незалежний юрист, в нашому місті немає сенсу такого шукати, так, як забудовник відома людина в місті, депутат міської ради, а також балотувався на посаду мера від провладної партії, тому думаю може бути тиск, тобто потрібен нелажений юрист. Якщо поділитесь контактом буду дуже вдячний.

А як ви собі це уявляєте? Київський юрист до вас їздитиме на засідання суду у відрядження? Ні, звичайно ж, за ваші гроші можлива будь-яка примха. :) Але краще шукайте когось порядного у себе в місті, дізнайтесь у знайомих, колег. Впевнений, хтось порадить когось.

Купуй квартиру на Domik.ua
Широкий вибір квартир від власників, забудовників та ріелторів
Детальніше
Каталог відгуків про будинки Києва
Знайдіть свій будинок та розкажіть про нього. Що подобається, а що ні? Допоможіть тим хто шукає житло
Детальніше