Подати оголошення

Застройщик предлагает только дарственную вместо купли-продажи. Насколько это популярно?

05 квіт 2024 08:55

Добрый день. Оформляем сейчас квартиру и застройщик предложил дарственную вместо купли-продажи, со всеми вытекающими минусами. Насколько это популярная практика и как с этим бороться? Как я понимаю, по дарственной квартиру могут в любой момент забрать если что-то не так с документами или застройщиком, но у покупца влияния и прав никаких нет?

05 квіт 2024 14:03

Pokupec231

Добрый день. Оформляем сейчас квартиру и застройщик предложил дарственную вместо купли-продажи, со всеми вытекающими минусами. Насколько это популярная практика и как с этим бороться? Как я понимаю, по дарственной квартиру могут в любой момент забрать если что-то не так с документами или застройщиком, но у покупца влияния и прав никаких нет?

Так, дійсно є ризики, протягом строку позивної давності (3 роки)...

А в разі судового позову у Вас можуть виникнути проблеми (ухиляння від податків), так як Ви такий же порушник закону як і забудовник.


Ну і дарну неможливо оформити на об'єкт незакінченого будівництва.

 



06 квіт 2024 10:29

А по наследству он вам квартиру не обещает оставить? Деньги — сейчас, а право собственности — после его смерти. Тоже неплохая схема. 
Как дети малые, ей Богу. 

06 квіт 2024 12:08

Pokupec231

Добрый день. Оформляем сейчас квартиру и застройщик предложил дарственную вместо купли-продажи, со всеми вытекающими минусами. Насколько это популярная практика и как с этим бороться? Как я понимаю, по дарственной квартиру могут в любой момент забрать если что-то не так с документами или застройщиком, но у покупца влияния и прав никаких нет?


1. Якими документами тоді забудовник оформлює факт отримання від Вас коштів? (адже договір дарування є безоплатним)
2. В разі визнання недійсним договору дарування - у Вас не буде права на повернення назад коштів, (адже договір дарування безоплатний) 
3. Податкова буде рахувати це як збагачення для Вас і нарахує податки на вартість отриманого дарунку (квартири). 
4. Якщо забудовник подасть на банкрутство (що цілком можливо), тоді такий договір дарування буде визнана судом недійсним, - як умисне виведення активів за неринковою вартістю/безоплатно з метою їх приховання від кредиторів. Строк давності для такого становить 3 роки.
5. Також є ризик оскарження такого дарування в суді будь-яким учасником(засновником) компанії забудовника, як угоди проведеної з порушенням корпоративного права, - тобто проведеної без мети одреження прибутку з порушенням Статут товариства, яка призвела до завдання збитків компанії на вартість безоплатно відчуженої квартири. 


06 квіт 2024 12:51

Pokupec231

Добрый день. Оформляем сейчас квартиру и застройщик предложил дарственную вместо купли-продажи, со всеми вытекающими минусами. Насколько это популярная практика и как с этим бороться? Как я понимаю, по дарственной квартиру могут в любой момент забрать если что-то не так с документами или застройщиком, но у покупца влияния и прав никаких нет?

Pokupec231

Добрый день. Оформляем сейчас квартиру и застройщик предложил дарственную вместо купли-продажи, со всеми вытекающими минусами. Насколько это популярная практика и как с этим бороться? Как я понимаю, по дарственной квартиру могут в любой момент забрать если что-то не так с документами или застройщиком, но у покупца влияния и прав никаких нет?


6. Якщо зі сторони забудовника будуть "подвійні перепродажі" цієї квартири, тоді набагато більше шансів в суді у особи, яка реально оплатила її вартість забудовнику і зможе це підтвердити банківськими докментами (а ніж особа яка отримала таку квартиру безоплатно). Такі випадки вже зустрічав. 
7. Якщо будинок не введено в експлуатацію (а квартира не зареєстрована як обєкт нерухомого майна), тоді мова йде про Майнові права, які не даруються. Натомість має формлюватись додаткова угода до основго договору про заміну попереднього інвестора на нового (угода тристороння: попередній інвестор + забудовник + новий інвестор).


07 квіт 2024 08:53

dmvgura

Не розумію до чого це саме. Це пропозиція забудовника, я не маю досвіду покупки квартир тому і питаю, бо виглядає ризиковано, але можливо це нормально?

07 квіт 2024 08:53

NikoSteely

Дякую за відповідь

1. Лише пропишуть в договорі дарування приблизну вартість квартири і це все. Вони мотивують такий договір тим що нема сенсу більше платити і всі так роблять

2. Так, тому і думаємо як це може бути популярним варіантом

3. Сказали що якщо вчасно заплатимо податки то не нарахують нічого додатково. Але не факт

4. 5. 6.+

7. Це не новобудова, будівля була вже здана, це розпродаж квартир які ще там залишилися

07 квіт 2024 19:44

Никто так не делает, это лохотрон (вам выше уже более чем подробно расписали все риски для вас). У вас застройщик ФОП, я так понимаю? Физическое лицо? И он доигрался, что попал под 21,5% налогообложения (с продажи 3-й и более квартир). Вы всерьез хотите стать частью его схемы по уклонению от налогов, причём — квартиру у вас просто отберут с концами, если его возьмут за жопу (из-за уклонения от налогов,  ваша фиктивная дарственная тут отменяется судом просто «в лёт»). 
Застройщик ваш с бабками будет уже за рубежом через пару месяцев, а вы останетесь без квартиры и без денег. 

Всі звіти про надійність новобудов безкоштовно
Обирайте новобудову в каталозі Білдконтролю та отримуйте звіт про її надійність. Це корисно.
Детальніше
Купуй квартиру на Domik.ua
Широкий вибір квартир від власників, забудовників та ріелторів
Детальніше