Подать объявление

ЖК "ParkLand" - питання і проблеми юридичного характеру

1. . .1618. . .21
27 апр 2017 13:57
Для того щоб будувати, необхідно спочатку проектувати, а для того щоб проектувати, необхідно спочатку отримати містобудівні умови та обмеження на проектування обьєкту.
Я раніше оприлюднював лист Департаменту містобудування та архітектури КМДА, що забудовник до них навіть не звертався із клопотанням на видачу йому таких містобудівних на проектування дитскадка.
Мені не відомі жодні документи чи дії забудовника, які б свідчили, що він реально має намір будувати дитсадок - ну хоча б у майбутньому
27 апр 2017 14:07

В ДОПЛОМОГУ ПОТЕНЦІЙНИМ ІНВЕСТОРАМ
.
Раніше ми оприлюднювали дозвільні документи на саме будівництво та здійснювали їх правовий аналіз.
Проте, не менш важливим питанням, для гарантування ваших інвестицій – є те – а за яким договором ви інвестуєте?
Які правові гарантії своїх інвестицій ви отримуєте?
Нам вдалось отримати екземпляр договору, який укладається із громадянами, які бажають інвестувати по 9-му будинку – і ми його оприлюднюємо (навряд чи інші відрізняються)
Це, так званий – «Попередній договір».
АНАЛІЗУЄМО:
1. Ст. 635 Цивільного кодексу України встановлено, що – «Попереднім є договір, сторони якого зобов'язуються протягом певного строку (у певний термін) укласти договір в майбутньому (основний договір) на умовах, встановлених попереднім договором».
Тобто, по суті – це договір про наміри на майбутнє.
ВСЕ – брати на себе жодних інших обов’язків та здійснювати дій, в тому числі платити гроші, за цим договором сторони не можуть.
Оплата може здійснюватися виключно після укладення основного договору.
Тим не менше, в порушення чинного законодавства від інвесторів вимагають оплати – до укладення основного договору.
.
2. Верховний суд України сформував єдину практику та у своїх постановах роз’яснив, що ніхто ніяких квартир вам передавати за попереднім договором не зобов’язаний – може якщо захоче – але не зобов’язаний.
Як роз’яснив Верховний суд – в кращому випадку все, що вам зобов’язаний забудовник – це повернути гроші.
До речі багато забудовників, які залучили кошти інвесторів до 2014 року коли курс долара був 1 до 8 – так і зробили – повернули «старим» інвесторам кошти, а квартири продали по новому – по новій ціні, та і то далеко не всі.
//zib.com.ua/ru/119228-verhovniy_sud_sde lal_vivod_o_zaklyuchenii_osnovnogo_dogov ora.html
Про це детально писав і сайт «Домік» //domik.ua/novosti/verxovnij-sud-vidprav iv-pokupciv-nedobudovanix-kvartir-do-pek la-n243305.html
.
3. Але і це не саме цікаве у тому договорі, який заключається з інвесторами ЖК «Парк ленд». Насправді цікаве лише починається.
З вами укладає договір – НЕ ЗАБУДОВНИК (яким по 9-му будинку – є ТОВ «Скайпарк Груп»), а якісь ПАТ «Дінеро Актив» і «Клермон Фінанс», а забудовник (тобто той хто як забудовник матиме первинні майнові права на квартири) – у договорі навіть не фігурує – і жодних обов’язків передати вам колись якісь квартири – на себе не бере.
Для людей неумудрьонних в юриспруденції, пояснимо на простенькому прикладі, по аналогії:
Уявіть, що я уклав із своїм кумом договір, що я зобов’язуюсь передати йому у власність квартиру мого сусіда Степана, це при тому, що сам власник квартири - Степан – не брав на себе жодних обов’язків колись передати свою квартиру у власність мого кума.
Ну юридичні гарантії того, що мій кум коли небудь отримає у власність квартиру Степана – зрозумілі?
Виключно – якщо сам Степан захоче – а якщо не захоче?
І саме за таким договором і залучаються кошти інвесторів ЖК «Парк ленд».
І після всього цього, мене ще питають, чому мені здається, що за цією забудовою стоїть Войцеховський? Дивне питання.

28 апр 2017 10:59
Все так, да не так Олександр, навіть маленький аналіз зробили. Але в ньому є прямий умисел обманути людей, і розкажу чому.
1) всякою мелочовкою ви назвали Нову англію, де буде близько 2000+ квартир, а це більше в 2 рази чим у Паркленді. тому підрахунок ваш не вірний. Там 16 будинків по 13-16 поверхів.
2) найбільші проблеми створив Ліко холдинг у якого 6000+ квартир і він ще будує зразу біля паркленду, на ділянці під ТРЦ , новий жк там ще буде +1000. А по ньому Ви як у рота води набрали. Дивно правда?
3) ви не згадали Еврику, яка має 8000+ квартир. Це більше чим у всіх цих ЖК що ви назвали у 2 рази. І на цілих тих 8000 квартир - 1 дитячий садочок маленький.
4) забудовник або будує об*єкти соц. інфраструктури, або платить пайовий внесок у місто, а воно вже вирішує куди пустити.
так от, за 11 будинків паркленду, платежі складуть близько 13 000 000 грн. + 2% кожен покупець платить в державу, а це ще приблизно 19 000 000 грн... Інші податки я не рахую, тільки 2 які видно...
Як ви думаєте, за ці гроші скільки всього можна зробити???
Зім повністю виконує вимоги і платить внески в інфраструктуру міста...
А Ви не договорюєте і вводите в оману. Та і працюєте там де гроші заплатили.
А представляти себе адвокатом, не маючи ліцензії... Дивно...
28 апр 2017 16:13
Шановний! Я Вам дуже вдячний, що ви вказали на мою помику, що я суттєво занизив кількість квартир які будуть збудовані в найближчій околиці від ЖК "Парк ленд" і діти з яких також будуть претендувати на ті мізерні 188 вільних місць у дитсадках.
Я вам вдячсний і виправляю свою помилку та уточнюю - шановні інвестори, а головне потенційні інвестори - так як насправді квартир буде збудовано ще значно більше чим я порахував раніше (а значить і дітей буде значно більше), ваш шанс влаштувати дитину у дитсадок не 10% як я писав раніше, а всього навсього 5-6 %.
Тобто шансу влаштувати свою дитину у дитсадку - у вас практично не буде жодного.
28 апр 2017 19:58
Цитата "Александр Дядюк":

Тобто шансу влаштувати свою дитину у дитсадку - у вас практично не буде жодного.

А до чого тут РаркЛенд? Це проблема міста якому пофугу на своїх жителів. А я кщо виходити з вашої писанини вище - то місто не повинно будувати за свої кошти нам дит.садки і школи.
29 апр 2017 06:17
Все навпаки - забудовник не має права будувати, якщо на час введення будинків в експлуатацію і заселення, не буде забезпечено дотримання Державних будівельних і санітарних норм по озелененню, по дитячих і спортивних закладах, тощо.
То вже інше питання, за рахунок чого воно має бути забезпечено - або за рахунок вже наявної інфраструктури, або за рахунок того що має бути збудоване РАЗОМ із житлом - чи тло містом чи то самим забудовником).
Забезпечення цією інфраструктурою ОБОВЯЗКОВА вимога Містобудівних умов та обмежень, які надаються будь якому замовнику будівництва.
Якщо наявність або її спорудження не передбачені містобудівним розрахунком (якщо вона вже наявна або є підтверджені докази, що її будує місто) або проектом (якщо її нема - то має бути обов'язково збудована самим забудовником) то забудовник просто не має права будувати.
Всі ці вимоги завжди вказуються у містобудівних умовах та обмеженнях, які надаються забудовнику і є для нього обов'язкові.
І якби як раніше забудовник був би вимушений подавати для отримання дозволу на будівництво повний пакет документів - то на будівництво ЖК "Паркленд" його просто ніхто ніколи б не видав (з тими параметрами, з якими будується).
Проте, забудовники у яких одна єдина мета і ціль - вижати з ділянки максимум бабла і їх взагалі не цікавить те - як потім там житимуть люди, користуються прогалиною у законодавстві і подають декларації на будівництво по 3 категорії, яка не підтверджується жодними документами і ДАБІ лише перевіряє наявність всіх заповнених граф (хоч з потолка) і реєструє - так і вводять в експлуатацію.
Проте, з 10 червня набуває чинності новий закон, за яким все, що йшло по 3 і навіть по 2 категорії по деклараціях на будівництво - тепер буде йти за дозвільною системою, а це значить, що для отримання дозволу на будівництво (і на введення в експлуатацію) тепер не подаси "декларацію-пустишку", а треба подавати весь пакет документів - містобудівні умови та обмеження сам проект і все це тепер ДАБІ буде перевіряти, бо з 10 червня вони за це нестимуть відповідальність (сьогодні ні).
Тому, перші 4 будинки по декларативному принципу ввели в експлуатацію, але я сумніваюсь, що вони ще щось встигнуть ввести до 10 червня.
У них зараз інша задача - продати максимум - а там хоч трава не рости - для цього зараз реклама "Парк лендлу" звучить на кожному кроці у Києві.
А потім вже інвесторам доведеться з валідолом бігати по кабінетах київських чиновників і депутатів і благати щоб узаконили їх незаконну будову.
Так як зараз бігають чисельні ініціативні групи інвесторів Войцеховського - але покищо безрезультатно
29 апр 2017 06:46
По вашей логике все стройки в нашем районе (да и в целом по Киеву) являются не законными.
29 апр 2017 07:02
Олександре, може стосовно інфраструктури треба торбити не забудовника ПаркЛенду, а державну адміністрацію, яка не хоче нічого будувати? Наразі в Евриці на папері має бути збудовано 2 школи, але місту чомусь потрібні гроші!!! Чому у вас намає жодних претензій до Нової Англії та Ліко, які тут будують значно більше і втирають про інфраструктуру те ж саме, що і всі???
29 апр 2017 12:06

надеемся,что гос.школа все же будет //newsvideo.su/video/6447246

30 апр 2017 10:21
Цитата "Alena_O":
надеемся,что гос.школа все же будет //newsvideo.su/video/6447246


Як відомо - надія вмирає останньою.
А вірити нашим політикам - як кажуть - себе не поважати.
Ні, теоретично (суто теоретично) таке чудо можливе, проте "Ліко град" величезний комплекс - який ще розбудовується і якщо там теоретично через 2 роки почнуть будувати і через 5 років збудують школу - то дай би бог щоб вона прийняла хоча б всіх дітей Ліко-граду
Але наведене Вами відео дуже цікаве і я рекомендую його подивитись усім:
.
Приватний дитячий садочок - 9 тис.грн. в місяць
Приватна школа - 14 тис.грн. в місяць
Дуже рекомендую подивитись те відео.
Все це жде і мешканців "Парк ленду"
30 апр 2017 18:24
Таким образом, в голосеевском как не крути, а в школу не попасть. И как видно по всем данным, не в Паркленде дело получается. Спасибо за информацию в целом. Боюсь предположить, что аналогичная ситуация и по другим районам где ведется застройка. Т.е. либо покупать вторичку в старых хрущах либо искать другой город где все хорошо...
02 май 2017 08:18
Цитата "Tomash1":
4) забудовник або будує об*єкти соц. інфраструктури, або платить пайовий внесок у місто, а воно вже вирішує куди пустити.
так от, за 11 будинків паркленду, платежі складуть близько 13 000 000 грн. + 2% кожен покупець платить в державу, а це ще приблизно 19 000 000 грн... Інші податки я не рахую, тільки 2 які видно...
Як ви думаєте, за ці гроші скільки всього можна зробити???


МАЙЖЕ НІЧОГО!
А давайте порахуємо - бо все суб’єктивно – лише математика об’єктивна!
По перше – «Які інші податки», з чого? Із зарплати гастарбайтерів, яких наймають на Київському вокзалі і яким платять чорним кешем?
А ви зробіть інформаційний запит до КМДА і спитайте скільки «інших податків» до бюджету міста сплатив «Зім»?
Так що реально і в будь якому випаду головну суму складуть вищевказані вами 13 + 19 млн = 32 млн. грн.
А тепер рахуємо –
Згідно поданих декларацій на початок будівельних робіт в 11 будинках ЖК «Паркленд» має бути збудовано 892 квартири, проте по 5-8 будинках подані декларації на 4 поверхи, з відповідною кількістю квартир, а реально будується 10, так що в будь якому випадку 1000 квартир набереться – а це по самому мінімуму 1000 дітей.
По статистиці з них буде 700 шкільного і 300 дітей дошкільного віку.
Сторінкою раніше цієї, де я рахував математику забезпечення даного мікрорайону дитячими дошкільними і шкільними закладами я давав посилання на офіційний сайт департаменту освіти Київської міськдержадміністрації, де зазначена інформація по кожному дитсадку і школі, в тому числі і їх місткість. Пройшовшись по якому ви можете побачити, що середня місткість дитсадків коливається від 75 до 200 місць і шкіл від 600 до 1100.
Таким чином, для того щоб забезпечити місцями лише дітей, які проживатимуть у ЖК «Парк ленд» треба два чималі дитсадки і майже одна школа.
На сайті Київради розміщено рішення Київради про бюджет на 2017 рік //kmr.ligazakon.ua/SITE2/l_docki2.nsf/al ldocWWW/8E748545AA766565C2258099006E0ABB ?OpenDocument з якого видно, що на весь огромадний Київ, в якому сьогодні будується кілька сот ЖК, заплановано будівництво кількох дитсадків (і ще кілька реконструюється), а шкіл і того менше, але нас зараз цікавить інше.
Кошторисна вартість будівництва школи від 190 до 220 млн. грн.
Будівництво дитсадка від 56 до 90 млн.грн, тобто вартість будівництва двох дитсадків складе 112 – 180 млн.грн.
Всього, будівництво однієї школи і двох дитсадків складе: 300-400 млн.грн.
Тобто, ті податки, які платить забудовник ЖК «Парк ленд» складуть лише 10% від необхідної суми для будівництва.
І саме тому, в Києві будується або реконструюється один дитсадок на 10 ЖК і одна школа на 30 ЖК.
Тобто, реально всі податки, які платять забудовники ідуть на будівництво інфраструктури в м. Києві, але цих податків хватає лише на те, що перекрити 10% необхідного, а через ту відому ситуацію, що зараз склалась в країні (і мало ймовірно, що скоро покращиться) – немає звідки взяти інших 90%.
В часи СССР все це фінансувалось за рахунок потужного державного бюджету, якого зараз немає і не скоро буде.
Тому, ситуація реально патова.
До певного часу ситуація дещо згладжувалась за рахунок чималого запасу місць у школах і дитсадках збудованих ще за часів СССР (тоді будували навіть із запасом), проте, цього запасу вже майже не залишилось, особливо на окраїнах де раніше був приватний сектор, або й взагалі поле (де будується Парк ленд), а відповідно де є мало старих дитсадків і шкіл, або й взагалі їх нема (як у нашій ситуації).
І не треба забувати, що раз поряд із ЖК «Парк лен» ще великі масиви ділянок виділених під садибне будівництво то слід розуміти, що ті ЖК які зараз будуються поряд ЖК «Парк ленд» можуть виявитись далеко не останніми і що цілком можливо, що скоро там почнеться будівництво ще кількох великих ЖК – а значить ситуація із соціальною і транспортною інфраструктурою ще суттєво погіршиться.
Я нікому не вказую, що йому робити – це власне право кожного, але скажу, що я зробив би при визначенні місця, куди б я інвестував?
Як на мене, раціонально інвестувати у ЖК, який будується в районі вже існуючої забудови із розвинутою інфраструктурою, що залишилась ще від «старих» часів і де немає вільних ділянок, тобто окрім вашого ЖК більше ніхто не впре поряд якісь інші ЖК – які будуть конкурувати з вами за наявну інфраструктуру.
Але це виключно моя точка зору.
02 май 2017 09:25
Александре, може тоді підкажете ЖК де є інфраструктура і нічого більше добудовувати не будуть поряд?
Ви справді вірите в кошторисні цифри для будівництва школіл і садків, ви на стільки наївні? Чому ж тоді місто не хоче замість грошового пая приймати школи і садки від Аркади?? При тому, що забудовник сам хоче їх будувати!!! Чому не змусити забудовників замість грошей будуваьи інфраструктуру?
02 май 2017 10:44
Тому що по закону максимальна сума пайового внеску - не більше 5% від кошторисної вартості і ці 5 %, як правило, вичерпуються мережами.
Справа в тому, що до будь якої новобудови треба підвести складні і дуже вартісні мережі - тепло і водопостачання, опалення, тощо.
Тому, як правило місто зараховує у пайовий внесок в першу чергу саме мережі, які і вичерпують ці вищезазначені 5 %. А вже дитсадки і школи нічим перекривати.

Саме тому місто практично не зараховує пайові дитсадками і школами, а забудовники не хочуть їх будувати - бо це "чисті витрати".
Навіть якщо збудувати комерційний приватний дитсадок - то це "довгі гроші" його вартість буде "відбиватись" багато років.
А квартира це - "швидкі гроші", які часто отримуються коли ще самої квартири і в помині немає - лише котлован під будинок - а бабло вже в кишені у забудовника.
Тому всі будують квартири і продають їх ще "з коліс" - а як потім будуть жити людям? - практично всім забудовниками глибоко наплювати - ви як інвестор цікавите забудовника поки ваші гроші ще ваші.
Поки це так - вас "окучують" як тільки можуть - вам розказують, що ви для них самий-самий і що вони все життя лише вас і ждали, рисують золоті гори, молочні ріки і кісельні береги, розказують, що - "зуб даємо" що збудуємо дитсадок і буде багато-багато зелені.
Головне - щоб ваші гроші перекочували у касу забудовника.
І лише під кінець забудови стає очевидним, що і зелені буде значно менше і людей значно більше (ну вас просто "забули попередити", що поряд будуватиметься ще кілька масштабних жилих комплексів) і що ніяким дитсадком і не пахне.
Но уже буде позно піть боржомі.
11 май 2017 06:16

У сусідній гілці звучать радісні реляції про те, що 5 будинок готується до здачі, проте, хотів би звернути увагу потенційних інвесторів 5 (і інших будинків), що на цьому форумі ми ще 17 березня оприлюднили Накази Департаменту держархбудконтролю у м. Києві, якими скасовано декларації на будівництво 5-8 будинків. //forum.domik.ua/zhk-parkland-pitannya-p roblemi-yuridichnogo-xarakteru-t30511-80 .html
Тому нічого ввестись не може в принципі
А з 10 червня уже набирає чинності новий порядок, який суттєво посилює контроль і ускладнює здачу об'єктів в експлуатацію і тепер будувати і вводити в експлуатацію на підставі декларацій-пустишок по 3 категорії не вдасться

11 май 2017 07:04
Форумчани самі собі роблять ведмежу послугу... Ну скільки разів Вам писали, ну не доходить чомусь. Ну тоді самі і допомагайте будівельним-рейдерам, що робити...
Більше пишіть, більше інфи на форумі, щоб афірістам було легше...
11 май 2017 09:01
Дякую за наданий для ознайомлення договір.
Справді, яке відношення мають фірми, вказані у договорі, до власника квартир, тобто забудовника, наскільки мені відомо. Так ще й сам договір чого вартий! В п.1.1 пишуть, що покупець має оплатити квартиру ПІСЛЯ УКЛАДАННЯ Основного договору, а в п.1.2 уже пишуть, що Осн. дог. укладуть лише ПІСЛЯ ОПЛАТИ повної вартості квартири О_о
А ще підозріло, що в договорі прописують, щоб інвестор не укладав більше ніяких інших договорів по цьому об'єкту - тобто це виглядає наче ще у когось можуть бути права на ці квартири і така сторона може запропонувати теж придбати у неї!
Пункт 3.1.1 теж трохи шокує: якщо покупець не з'явиться у визначений (ОДНОСТОРОННЬО, а не за згодою сторін) продавцем час і місце, то останній може накласти штраф, а то й відмовитися продавати квартиру. Тобто, прийди туда, не знаю куда і на позавчора. Не прийшов - фіг вам, а не квартира. Це, звісно ж, малоймовірно, але такого в договорі, як на мене, немає бути.
І подібне мало не в кожному другому абзаці...
11 май 2017 09:36
Цитата "AlexundeRUA":
Дякую за наданий для ознайомлення договір.
Справді, яке відношення мають фірми, вказані у договорі, до власника квартир, тобто забудовника, наскільки мені відомо. Так ще й сам договір чого вартий! В п.1.1 пишуть, що покупець має оплатити квартиру ПІСЛЯ УКЛАДАННЯ Основного договору, а в п.1.2 уже пишуть, що Осн. дог. укладуть лише ПІСЛЯ ОПЛАТИ повної вартості квартири О_о
А ще підозріло, що в договорі прописують, щоб інвестор не укладав більше ніяких інших договорів по цьому об'єкту - тобто це виглядає наче ще у когось можуть бути права на ці квартири і така сторона може запропонувати теж придбати у неї!
Пункт 3.1.1 теж трохи шокує: якщо покупець не з'явиться у визначений (ОДНОСТОРОННЬО, а не за згодою сторін) продавцем час і місце, то останній може накласти штраф, а то й відмовитися продавати квартиру. Тобто, прийди туда, не знаю куда і на позавчора. Не прийшов - фіг вам, а не квартира. Це, звісно ж, малоймовірно, але такого в договорі, як на мене, немає бути.
І подібне мало не в кожному другому абзаці...



Щойно зареєстрований, стиль допису як від Дядюка. Невже знову клонів почали створювати?
15 май 2017 09:58

В ДОПОМОГУ ПОТЕНЦІЙНИМ ІНВЕСТОРАМ
.
Раніше ми оприлюднювали та аналізували договір за яким залучаються кошти інвесторів на 9 будинок,.
Наразі ми отримали зразок аналогічного договору на 11 будинок, який ідентичний договору по 9 будинку (слід припустити, що і на 10 будинок договір такий самий).
Це такий самий, як і по 9 будинку, так званий «Попередній договір».



АНАЛІЗУЄМО:
1. Як і по 9 будинку, чомусь договір з вами укладає не забудовник – ТОВ «Скайпарк Груп» (особа, що має право користування земельною ділянкою за договором оренди із власникомділянки та подала і зареєструвала декларацію на початок виконання будівельних робіт), а якісь ПАТ «Дінеро Актив» і «Клермон Фінанс» (язик зламаєш), які формально до забудови не мають жодного відношення.
Тобто, якщо якісь ПАТ «Дінеро Актив» і «Клермон Фінанс» і взяли на себе якісь зобов’язання, щось вам колись передати, то забудовник (і відповідно особа у якої виникають майнові права на майбутні квартири) - ТОВ «Скайпарк Груп», жодних зобов’язань перед вами на себе не брав і нічого вам передавати не зобов’язаний. Це зовсім не означає, що не передасть – якщо матиме бажання то передасть - але не зобов’язаний.
2. Ст. 635 Цивільного кодексу України встановлено, що – «Попереднім є договір, сторони якого зобов'язуються протягом певного строку (у певний термін) укласти договір в майбутньому (основний договір) на умовах, встановлених попереднім договором».
Тобто, по суті – це договір про наміри на майбутнє.
ВСЕ – брати на себе жодних інших обов’язків та здійснювати дій, в тому числі платити гроші, за цим договором сторони не можуть.
Оплата може здійснюватися виключно після укладення основного договору.
Тим не менше, в порушення чинного законодавства від інвесторів вимагають оплати так званого «забезпечувального платежу» – до укладення основного договору.
Чим цей «забезпечувальний платіж» відрізняється від звичайного платежу, тобто оплати до укладення основного договору (що незаконно)?
П.4 .4. Договору зазначено, що цей «забезпечувальний платіж» не є авансом, попередньою оплатою та і взагалі не є видом забезпечення виконання зобов’язань в розумінні ч.1, ст. 546 Цивільного кодексу України (якою дано перелік видів забезпечення зобов’язань (гарантій), а є якимось іншим видом забезпечення «нєізвєсной пріроди».
3. П.1.1. цього «договору» встановлено, що – «За цим попереднім договором, сторони зобов’язуються в строки, встановлені п. 1.2. цього Попереднього договору, укласти в майбутньому договір купівлі-продажу квартири. Проте, квартира є об’єктом нерухомого майна і права власності на неї виникають з моменту реєстрації прав на цей об’єкт у державному реєстрі нерухомого майна. Тому, для того, щоб укласти з вами договір купівлі-продажу квартири, забудовник спочатку мав би зареєструвати право власності на цю квартиру на себе і лише потім продати.
Але, це додаткові податкові і нотаріальні платежі, тому як правило укладають не договір купівлі-продажу квартири, а договір за яким передаються права на квартиру і на цій підставі інвестор потім реєструє своє право власності.
4. Верховний суд України сформував єдину практику та у своїх постановах роз’яснив, що ніхто ніяких квартир вам передавати за попереднім договором не зобов’язаний – може якщо захоче, але не зобов’язаний. Як роз’яснив Верховний суд – в кращому випадку все, що вам зобов’язаний забудовник – це повернути гроші.
До речі багато забудовників, які залучили кошти інвесторів до 2014 року коли курс долара був 1 до 8 – так і зробили – повернули «старим» інвесторам кошти, а квартири продали по новому – по новій ціні, та і то далеко не всі.
//zib.com.ua/ru/119228-verhovniy_sud_sde lal_vivod_o_zaklyuchenii_osnovnogo_dogov ora.html
Про це детально писав і сайт «Домік» //domik.ua/novosti/verxovnij-sud-vidprav iv-pokupciv-nedobudovanix-kvartir-do-pek la-n243305.html
.

Ну і останнє, як відомо, апетит приходить під час їжі.
Розпочавши будівництво ЖК шляхом подання декларацій, в які включено завідомо недостовірні данні щодо цільового призначення землі та поверховості і які не відповідають наданим забудовнику містобудівним умовам та обмеженням ЗІМ, вирішив – гулять так гулять і розпочав будівництво 14 і 15 будинків взагалі без жодних документів.
На фото, яке додається нижче, видно, що справа будуються будинки 9-11, а зліва від них розпочато будівництво двох нових будинків – без жодних дозвільних документів взагалі, у зв’язку з чим ЗІМ, поки що ніде про них навіть не згадує – але вони вже будуються – чисто самовільно.

15 май 2017 10:12
Дякую за фото 9-11 будинків та нарешті побачив нове будівнитство, а то усе ніяк не спроможусь піти сам :)
Каталог відгуків про будинки Києва
Знайдіть свій будинок та розкажіть про нього. Що подобається, а що ні? Допоможіть тим хто шукає житло
Подробнее
1. . .1618. . .21
Каталог відгуків про будинки Києва
Знайдіть свій будинок та розкажіть про нього. Що подобається, а що ні? Допоможіть тим хто шукає житло
Подробнее