Подать объявление

Зелёный тариф в Украине как инвестиция в дом

134. . .6
27 апр 2017 17:43
Доброе время суток всем.
Вопрос по СЭС.
1. Монтаж СЭС дороговат, можно сделать самому в разы дешевле (по сути соединил батарейки и общий провод через счетчик в сеть). Как будет происходить сдача объекта в РЭС под зеленый тариф. (есть горький опыт подвода газа, весь монтаж делали фирмы по своим ценам). Или все же специальные фирмы
2. Как долго по времени.
3. Вроде укргазбанк дает до 1 ляма гривен неплохой кредит под это дело. Кто что знает об этом?
27 апр 2017 19:37
Цитата "лебедь75":
Доброе время суток всем.
Вопрос по СЭС.
1. Монтаж СЭС дороговат, можно сделать самому в разы дешевле (по сути соединил батарейки и общий провод через счетчик в сеть). Как будет происходить сдача объекта в РЭС под зеленый тариф. (есть горький опыт подвода газа, весь монтаж делали фирмы по своим ценам). Или все же специальные фирмы
2. Как долго по времени.
3. Вроде укргазбанк дает до 1 ляма гривен неплохой кредит под это дело. Кто что знает об этом?


Без обид, но по цитате "по сути соединил батарейки и общий провод через счетчик в сеть" складывается впечатление, что вы не специалист в этой области, и даже не любитель-самоучка. Я читал, что есть люди, которые сами устанавливали, но они досконально изучили этот вопрос. Там очень много сложностей и технических особенностей. Это не панель на пикнике, подсоединенная к аккумулятору, а электростанция. Лучше поручите специалистам.

Монтаж у меня занял 2-3 дня (СЭС на 10 кВт).

Сдача в РЭС прошла очень просто - приехали, опечатали счетчик, записали параметры инвертора и панелей и все! Даже не смотрели на инвертор или панели.
27 апр 2017 20:01
Цитата "Trans":


Без обид, но по цитате "по сути соединил батарейки и общий провод через счетчик в сеть" складывается впечатление, что вы не специалист в этой области, и даже не любитель-самоучка. Я читал, что есть люди, которые сами устанавливали, но они досконально изучили этот вопрос. Там очень много сложностей и технических особенностей. Это не панель на пикнике, подсоединенная к аккумулятору, а электростанция. Лучше поручите специалистам.

Монтаж у меня занял 2-3 дня (СЭС на 10 кВт).

Сдача в РЭС прошла очень просто - приехали, опечатали счетчик, записали параметры инвертора и панелей и все! Даже не смотрели на инвертор или панели.


Та это я формально по поводу батареек. Конечно там нужны кабеля, переходы, разъемы, автоматы, защиты, инвертор и т.д.
Вопрос у меня в принципе, примет РЭС монтаж если не фирма.
Ваши 10 кВт в самый солнечный день сколько выдают?
28 апр 2017 07:02
Цитата "лебедь75":


Та это я формально по поводу батареек. Конечно там нужны кабеля, переходы, разъемы, автоматы, защиты, инвертор и т.д.
Вопрос у меня в принципе, примет РЭС монтаж если не фирма.
Ваши 10 кВт в самый солнечный день сколько выдают?

В моем случае на это никто не смотрел, но два года назад в РЭС вообще никто не знал что за зверь эта СЭС - я ездил в облэнерго. За два года наши бюрократы могли и напринимать каких-то инструкций.
06 сен 2017 08:23
Есть фирмы которые делают подключение Зеленого тарифа под ключ? Посоветуйте!
10 сен 2017 16:46
Хто користується - в нашому кліматі це вигідно? Який термін не розрахунковий, а фактична окупність яка виходить? Подвлвться цифрами та досвідом.
10 сен 2017 21:11
А можно технически организовать круговорот,брать по обычному тарифу, и через акамулятор,отдавать назад по зеленому? Или,что б не возникали подозрения,и не заморачиваться с акумой,брать через соседа по обычному тарифу,а отдавать по зеленому? А батареи только для видимости?
11 сен 2017 12:32
Цитата "kolian1":
А батареи только для видимости?

Можно купить б/у нерабочие для такого дела даже :P
11 сен 2017 12:49
Цитата "kolian1":
А можно технически организовать круговорот,брать по обычному тарифу, и через акамулятор,отдавать назад по зеленому? Или,что б не возникали подозрения,и не заморачиваться с акумой,брать через соседа по обычному тарифу,а отдавать по зеленому? А батареи только для видимости?


Це неможливо. Вірніше, технічно можливо, як технічно можливо поцупити гроші у касі магазину, але це виявляється елементарно - стаття за шахрайство або крадіжку.
Для цього не потрібно навіть огладати вашу систему. В обленерго просто побачать криву виработки. В нормі вона постійно змінюється (наприклад хмарка на хвилину перекрила сонце). Ви не зможете так подавати електроенергію від сусіда. Навіть якщо якийсь кулібін і придумає, то в будь-якому випадку це крадішка. Дехтонезаконно підключається до електромереж або накручують лічильники без усіляких сонячних станцій. Але це вже питання криміналу а не експлуатації СЕС.
11 сен 2017 12:54
Цитата "olegpass":
Хто користується - в нашому кліматі це вигідно? Який термін не розрахунковий, а фактична окупність яка виходить? Подвлвться цифрами та досвідом.


В нашому кліматі окупність близько 10 років. Але все залежить від багатьох факторів. Який дах, розташування на південь, потужність тощо. Станція на 30 кВт окупиься швидше, ніж на 3 або 5 кВт.
17 сен 2017 12:32
Цитата "Trans":


В нашому кліматі окупність близько 10 років. Але все залежить від багатьох факторів. Який дах, розташування на південь, потужність тощо. Станція на 30 кВт окупиься швидше, ніж на 3 або 5 кВт.

Можете привести більше конкретних данних, для прикладу. Думаю, що не мене одного цікавить це питання.
Може хто в курсі, бачив інформацію, що не можна встановлювати батареї більшої потужності ніж прописана в договорі на електропостачання будинку. А з інших джерел чув, що можна встановлювати до 30кВт, незалежно від споживання. Дякую
17 сен 2017 12:56
Цитата "Mikolka":

Можете привести більше конкретних данних, для прикладу. Думаю, що не мене одного цікавить це питання.
Може хто в курсі, бачив інформацію, що не можна встановлювати батареї більшої потужності ніж прописана в договорі на електропостачання будинку. А з інших джерел чув, що можна встановлювати до 30кВт, незалежно від споживання. Дякую


Для кожного окремого домогосподарства будуть свої данні та терміни окупності. Крім характеристик самої СЕС має значення енергоспоживання будинку, адже продається по зеленому тарифу надлишок від спожитого за щомісячним балансом. Якщо в будинку ніхто не живе, то майже вся електроенергія буде продаватися - окупність буде найшвидшою. Якщо в будинку дуже великі витрати енектроенергії (наприклад, сауна на елекроенергії, бойлер потужний тощо), то може так статися, що продавати буде нічого, СЕС буде компенсувати лише внутрішнє споживання. Тоді СЕС взагалі ніколи не окупиться. Фактично Ви будете спалювати електроенергію, яку могли б продати за 5 грн кВт.

До 30 кВт, але не більше ніж в договорі на електропостачання.Якщо в договорі 10 кВт, а бажаєте встановити 30 кВт, то потрібно спочатку отримати додаткові 20 кВт на будинок. Часто це дорого, або навіть неможливо.
17 сен 2017 22:21
Цитата "Trans":


Для кожного окремого домогосподарства будуть свої данні та терміни окупності. Крім характеристик самої СЕС має значення енергоспоживання будинку, адже продається по зеленому тарифу надлишок від спожитого за щомісячним балансом. Якщо в будинку ніхто не живе, то майже вся електроенергія буде продаватися - окупність буде найшвидшою. Якщо в будинку дуже великі витрати енектроенергії (наприклад, сауна на елекроенергії, бойлер потужний тощо), то може так статися, що продавати буде нічого, СЕС буде компенсувати лише внутрішнє споживання. Тоді СЕС взагалі ніколи не окупиться. Фактично Ви будете спалювати електроенергію, яку могли б продати за 5 грн кВт.

До 30 кВт, але не більше ніж в договорі на електропостачання.Якщо в договорі 10 кВт, а бажаєте встановити 30 кВт, то потрібно спочатку отримати додаткові 20 кВт на будинок. Часто це дорого, або навіть неможливо.
А если ,что б они по графику не засекли(по графику,тучка вышла,что выше писалось),продавать только реальную от батарей,а себе для более быстрой окупаемости втихоря от соседа брать? Или свой дом разделить на два лицевых,с одного по обычному тарифу покупать,и с него все будет работать,а на другой кибитку оформить с пару лампочками экономными ,и туда батареи поставить ,а все остальное на зеленый тариф?
17 сен 2017 22:27
Втихоря от соседа,имею ввиду с его согласия,ему деньги отдавать,что б по тарифу обычному платил.
18 окт 2017 06:20
Цитата "Trans":


Для кожного окремого домогосподарства будуть свої данні та терміни окупності. Крім характеристик самої СЕС має значення енергоспоживання будинку, адже продається по зеленому тарифу надлишок від спожитого за щомісячним балансом. Якщо в будинку ніхто не живе, то майже вся електроенергія буде продаватися - окупність буде найшвидшою. Якщо в будинку дуже великі витрати енектроенергії (наприклад, сауна на елекроенергії, бойлер потужний тощо), то може так статися, що продавати буде нічого, СЕС буде компенсувати лише внутрішнє споживання. Тоді СЕС взагалі ніколи не окупиться. Фактично Ви будете спалювати електроенергію, яку могли б продати за 5 грн кВт.

До 30 кВт, але не більше ніж в договорі на електропостачання.Якщо в договорі 10 кВт, а бажаєте встановити 30 кВт, то потрібно спочатку отримати додаткові 20 кВт на будинок. Часто це дорого, або навіть неможливо.


Подскажите,почему получить 30кВт для частного дома будет трудно или невозможно ?
Также, а почему никто не говорит , что нужно подключение к 380 В, а не 220, и для этого надо тянуть кабель к щиту(коробке) с 380 В ? А это дополнительное разрешение и ,снова, расходы.
Панели должны быть расположены только на фасадах и крышах, или можно устанавливать на конструкциях на земле?
Заранее спасибо за ответы.
18 окт 2017 09:38
Цитата "Dok Rom":


Подскажите,почему получить 30кВт для частного дома будет трудно или невозможно ?
Также, а почему никто не говорит , что нужно подключение к 380 В, а не 220, и для этого надо тянуть кабель к щиту(коробке) с 380 В ? А это дополнительное разрешение и ,снова, расходы.
Панели должны быть расположены только на фасадах и крышах, или можно устанавливать на конструкциях на земле?
Заранее спасибо за ответы.


У вас на будинок яка потужність у договорі з РЕС? В старому житловому секторі це, як правило, не більше 5 кВт (в новому - 10-15 кВт). Ось цю потужніть до 30 кВт потрібно десь брати. Добре, якщо на найближчій підстанції є вільні потужності. Але часто їх нема. Будете будувати за власний кошт або тягнути дроти і стовби на декілька кілометрів? Взнайте у своєму РЕС цю інформацію і скільки буде вам коштувати.

Можна встановлювати на конструкціях на землі. Наскільки я памятаю в якомусь нормативному акті сказано "будівлях та інших господарських обєктах", а тут можна що завгодно приписати, паркан, наприклад. Люди встановлюють на землі і навіть на спеціальних пристроях, щоб панелі повертались у напрямку сонця. Це не проблема.
18 окт 2017 18:10
Подскажите, если на 1 хозяина разрешается до 30 кВт электростанция ,то можно ли рядом поставить на соседнем участке еще одну электростанцию на того же хозяина? Благодарю.
18 окт 2017 18:46
Цитата "Dok Rom":
Подскажите, если на 1 хозяина разрешается до 30 кВт электростанция ,то можно ли рядом поставить на соседнем участке еще одну электростанцию на того же хозяина? Благодарю.

Наскільки я знаю, до 30 кВт на домогосподарство, а не на громадянина України. Якщо поруч є ділянка(окреме домогосподарство з окремим рахунком та лічильником), то не бачу тут проблем. Але це дуже специфічне питання, можливо ніхто в Україні так і не робив ніколи. Тому може знадобитись офіційне розяснення обленерго або навіть НКРЕ (їх юристів). Я лише користувач і для мене це питання ніколи не було актуальним.
08 дек 2017 17:10
Не що давно натрапив на цей форму. Радий що у Вас так багато питань.
Ми проектуємо, монтуємо сонячні станції і підбираємо обладнання, а також знаємо як працює ОблЕнерго по Запорізькій області і Укрїні.
Нюансів багато, всі станції індивідуальні.
Бо будинки і ділянки -індивідуальні.
Те що в будинках (ТВ, холод, і т.д) - все різне.
Стан ліній електромереж - різне.
Документи у власників будинків - різні.
Кожен власник бачить картинку своєї сонячної станції по своєму.
Тому як що є питання - ставте!
08 дек 2017 17:12
Цитата "Trans":

Наскільки я знаю, до 30 кВт на домогосподарство, а не на громадянина України. Якщо поруч є ділянка(окреме домогосподарство з окремим рахунком та лічильником), то не бачу тут проблем. Але це дуже специфічне питання, можливо ніхто в Україні так і не робив ніколи. Тому може знадобитись офіційне розяснення обленерго або навіть НКРЕ (їх юристів). Я лише користувач і для мене це питання ніколи не було актуальним.


Якщо у вас на сусідній ділянці стоїть точка підключення з обл.енерго на ваше прізвище і є будинок який введений в експлуатацію - ви можете продавати по ЗТ.
Продаж будинку від власника
Енергонезалежний, безпечний, сучасний, комфортний - приватний будинок у передмісті Київа
Подробнее
+380986563402xxxx
134. . .6
Купуй квартиру на Domik.ua
Широкий вибір квартир від власників, забудовників та ріелторів
Подробнее