Подать объявление

Вторая волна кризиса - реальная угроза для РЖН?

1. . .46. . .17
02 май 2011 15:56
Цитата "fasser":
Ну, ценники будут выставляться не исходя из доходов в туалетной бумаге, а будут основываться на ценниках первички от застройщиков (которые продают за грн) А дальше уже продавцы будут пересчитывать в у.е. и писать соотв. цены на сайтах. Как то так.


Допускаю, что ваше мнение более справедливо для тех городов, где есть немало новостроев (Киев и его окрестности). А если посмотреть на те регионы, где новостроев штук 5 на весь город и все (это я про Донецк)?
02 май 2011 16:23
ну, якщо ти міг заробити 1 лімон грн, що є 1\8 лімона в USD, то мав би розуміти таку річ, як портфель інвестиціф і диверсифікація ризиків.
Якщо в тебе ціль - "пенсія", то тре було би взяти до уваги такі фактори:
1) сім"я - є сім"я, є діти - можливо буде пітримка на старість;
2) здоров"я - здоровий спосіб життя, мінімум стресів і т.д., інвестиції у здоров"я продовжать активний вік;
3) як не як - маємо "солідарну" пенсійну ситсему, так що від держави на хліб-воду буде;
4) ніхто не заважає вести "особистий пенсійний рахунок", як в приватному фонді, або фінансовій установі,
5) навіщо квартира в Києві на даному етапі. Скажім до пенсії ще 25 років, куди спішити?
6) купівля квартири це мінус 1млн грн із ліквідного капіталу, який дає 10% річних.
7) чому, власне Київ, а не місто-сателіт або обласний центр?
8) чому не взяти портфель акцій, за 25 років вони в ціні виростуть більше, чим житло?
9) чому не купити банківських металів? колецію монет або марок чи щось подібне?
Тепер про "60 гарбузів у матрасах".
Це був з мого боку "тонкий англійський гумор", щодо того, що голова НБУ починає рахувати те, чого не бачив, що є поза банківським обігом, і є грошовими знаками іншої держави.
Чим вони йому допоможуть, і звідки "нездоровий" інтерес?
Гроші поза банківським обігом не створюють "мультиплікатор". Крім того, такі товариші, скажімо як Гони, утилізує чужий "папір" і цим підримує ФРС, а не НБУ.
Можливо пан Арбузов думає, як би то залучити "заматрашені" гроші в банківський обіг, але скоріше за все, думає як би то їх "приватизувати", а замість них видати "фантики" аля гривня.
Я би радив взяти квиток до Мінська, на екскурсію, така собі "машина часу", щоб побачити наслідки "авторитарного державного капіталізму". Буде наглядна картина того, що чекає на нас. А далі, час від часу моніторити, а що відбувається з їх РН у столиці і периферії, знаючи, що подібне чекає на нас.
02 май 2011 16:29
Цитата "AD2009":

Життя, скоріше, припиниться у тих, хто має багато доларів ;-E

Багато долларів мають американські олігархи, які значною мірою керують світом. Якщо стане загроза їхнім грошам, то пожертвують усім, щоб зберегти гроші. Тому усім хто з долларами і без долларів буде краще, якщо зелений буде почуватись добре.

ЗІ. На тій неділі Ахметов прикупив собі недвиги в Лондоні за 135 млн. в розрахунку на подорожчання 5% на рік, дивний, мабуть він не знає що в Києві ось-ось почнеться скажене зростання цін. :-B
02 май 2011 16:34
Цитата "flyman":
Я би радив взяти квиток до Мінська, на екскурсію, така собі "машина часу", щоб побачити наслідки "авторитарного державного капіталізму". Буде наглядна картина того, що чекає на нас. А далі, час від часу моніторити, а що відбувається з їх РН у столиці і периферії, знаючи, що подібне чекає на нас.


РН Мінська можна подивитись ось тут realt.by (не відриваючись від компьютера). :@-:
Там нічого форс-мажорного не відбувається. Мінськ - то теж місцевий інвестиційний центр, які Київ D-/
02 май 2011 16:37
Цитата "flyman":

9) чому не купити банківських металів? колецію монет або марок чи щось подібне?

Нещодавно бачив передачу по ящику, один підприємливий американець вкладає гроші у зброю. М16 коштувала 8 тис. долл у 2002, зараз коштує 40 тис. долл. Ось такий бізнес. Звістно, що для нас не підходить, але, якщо трішки пошукати, то можна знайти не гірше ф у нас.
Нерухомість, це бізнес для пенсіонерів. Якщо вік дозволяє, то краще займатись чимось іншим. Та зараз взагалі нерухомість на Україні - найгірша інвестиція.
02 май 2011 16:37
Цитата "LonelyCruiser":

ЗІ. На тій неділі Ахметов прикупив собі недвиги в Лондоні за 135 млн. в розрахунку на подорожчання 5% на рік, дивний, мабуть він не знає що в Києві ось-ось почнеться скажене зростання цін. :-B


Гарний приклад. Людина вклала заощадження :) в нерухомість. Скинув бабло, що втрачає цінність... Чому не в Києві? - тому що в Києві вже є (мабуть). Диверсифікує...
02 май 2011 17:54
Интересует вопрос в рамках темы: возможен ли Белорусский валютный сценарий в Украине? Если да, то как скоро? И соответственно влияние на РН.
02 май 2011 18:12
Цитата "Greg":
Интересует вопрос в рамках темы: возможен ли Белорусский валютный сценарий в Украине? Если да, то как скоро? И соответственно влияние на РН.


Если будет схожая с белорусской ситуация, то не будет валюты по обычному курсу будет не найти. И доллар вместе с евро будут очень желанными. И ввиду низкой доступности доллара цены на недвижимость будут выставляться в гривнах. Если же покупатель готов будет заплатить баксами или евро, то по курсу гораздо выше рыночного.

Ну и, конечно же, курс бакса/евро подпрыгнет. Не буду предполагать, будет дефицит валюты или нет, но рост курса жду в августе или осенью. Хотя, если покажется тенденция к росту, то имеющие валюту разве будут от неё избавляться?
02 май 2011 18:56
Цитата "Greg":
Интересует вопрос в рамках темы: возможен ли Белорусский валютный сценарий в Украине? Если да, то как скоро? И соответственно влияние на РН.

ИМХО, вполне возможен. В 2012 г. выборы, поэтому януковичи могут не пойти на девал и будут держать курс до последней капли крови. Да и МВФ, в случае появления признаков валютной нестабильности, может перестать давать денег на поддержание курса и потребовать девальвации гривны.

А население уже сейчас скупает баксы у банков на 1 млрд больше в месяц, чем продает банкам. К осени этот процесс будет нарастать. Тогда Арбузов примет решение не давать банкам баксы для продажи населению. И когда баксы в обменках исчезнут как класс, среди населения начнется паника. На черном рынке курс сразу взлетит процентов на 50. На межбанке ессно обладатели валюты тоже не будут спешить расставаться с баксами задешево.

Удержат курс или нет? Неизвестно. Думаю, в этом году еще удержат с большим трудом. А в 2013-2014 ИМХО девальвация и возможный дефолт будут неизбежными.
02 май 2011 19:29
Цитата "AD2009":
РН Мінська можна подивитись ось тут realt.by (не відриваючись від компьютера).
Там нічого форс-мажорного не відбувається. Мінськ - то теж місцевий інвестиційний центр, які Київ

Ви знаєте, що білоруським банкам заборонено продавати дорогоцінні метали за білоруські рублі. Бакси по офіцйному курсу НББ також купити неможливо. Тому люди вкладають ці фантики в усе, що тільки можна. Пам"ятаєте відео, на якому люди за хвилину розмітають цукор в супермаркеті? Дехто так само розмітав новобудови, які продавались за рублі. Тому ціна на новобудови в рублях могла навіть піднятися. А оскільки офіційний курс ніхто не змінював, то виходить, що вони подорожчали і в доларах. Але це не відповідає дійсності, бо купити бакси за офіційним курсом неможливо.

Давайте почекаємо. Дочекаємось офіційної девальвації білоруського рубля. Я впевнений, що ціни на РН Мінська рухнуть не менше, ніж рубль, тобто відстоків на 50-60% як мінімум. А потім будуть довгі роки стагнації.

До речі, вже минулого тижня РН Мінська обігнав по темпах падіння РН Києва: https://realt.by/statistics/dynamics/ Просто вони знаходяться напочатку довгого шляху вниз. У них ще все попереду. Улыбаемся и машем (с).
03 май 2011 12:10
Цитата "GONY":
И когда баксы в обменках исчезнут как класс, среди населения начнется паника. На черном рынке курс сразу взлетит процентов на 50.

Соответственно цены на недвижимость в долл. упадут на ту-же цифру.

Наш народ с 2004 года склонен к разного рода "Майданам", а нынешнее руководство в прошлом уже серьезно пострадало от них. Там думаю, есть моральная травма, поэтому вряд-ли власть будет брать на себя ответственность за отсутствие доллара в обменниках. Скорее всего гривну отпустят в свободное плавание, а все валить будут на кризис, МВФ и др.
03 май 2011 15:19
Цитата "LonelyCruiser":

Соответственно цены на недвижимость в долл. упадут на ту-же цифру.


Мені здається, у хомяків є мрія - дочекатись, коли курс долара буде космічним (а ціни на нерухомість в цей час будуть стабільні в гривнях) - і обміняти свої 20-30-40 тисяч доларів на гривні і отримати житло "на шару" (за сучасними цінами). 6-)

Думаю, така фантазія неможлива :) . В цей трагічний момент майже напевне будуть фактори, що не дозволять купити житло:
1) хомяк втратить роботу чи зарплату і буде жити на заощадження
2) гроші в банках заморозять
3) долари видаватимуть з рахунків по офіційному (а не космічному курсу)
4) біржа, де вкладено бабло в папери, перестане працювати.
5) почннуться народні бунти, а може й громадянська війна :br:
03 май 2011 15:25
Цитата "AD2009":
Цитата "LonelyCruiser":

Соответственно цены на недвижимость в долл. упадут на ту-же цифру.


Мені здається, у хомяків є мрія - дочекатись, коли курс долара буде космічним (а ціни на нерухомість в цей час будуть стабільні в гривнях) - і обміняти свої 20-30-40 тисяч доларів на гривні і отримати житло "на шару" (за сучасними цінами). 6-)

Думаю, така фантазія неможлива :) . В цей трагічний момент майже напевне будуть фактори, що не дозволять купити житло:
1) хомяк втратить роботу чи зарплату і буде жити на заощадження
2) гроші в банках заморозять
3) долари видаватимуть з рахунків по офіційному (а не космічному курсу)
4) біржа, де вкладено бабло в папери, перестане працювати.
5) почннуться народні бунти, а може й громадянська війна :br:


Ну вот в 2008 был ~50% девал гривны. Цены же упали тогда? И где были бунты и гражданская война? Некоторые банки да, обанкротились, но несколько и далеко не самых лучших. Дальше...доллары "выдавали" по нормальному курсу, хотя, вот насчет этого не уверен что будет так будет всегда
03 май 2011 15:36
Цитата "fasser":

Ну вот в 2008 был ~50% девал гривны. Цены же упали тогда? И где были бунты и гражданская война? Некоторые банки да, обанкротились, но несколько и далеко не самых лучших. Дальше...доллары "выдавали" по нормальному курсу, хотя, вот насчет этого не уверен что будет так будет всегда


Так але не так. Ризикну припустити, що той, хто не мав житла літом 2008 року, не має його й зараз. Іншими словами, криза 2008 року не допомогла масам хомяків купити житло. :br:
Втрата роботи, зниження зарплати, втрата можливості отримати кредит.... :rolleyes:

Жити ж не стало легше, не зважаючи на зниження цін на нерухомість....
Мабуть, до кризи хомяку було легше купити житло ніж зараз :winky:

А після наступної кризи буде ще важче... :???: (попри подальше зниження доларових цін)
03 май 2011 15:45
До кризиса было легче купить только потому, что были доступнее кредиты. Целиком всё за наличность - нет! Как так? Нереально было успеть за ростом цен.
А насчет того, что если небыло до 2008 нету и сейчас - несогласен. Посмотрите хотя бы на этом форуме скупились многие по ценам, что в 2007-2008 и мечтать нельзя было.
Кризис-некризис, курс НБУ - это от нас не зависит.
А понятие хомяк=человек с валютой в надежном месте. Так что если её предназначение недвига, то все таки легче...
03 май 2011 15:49
Цитата "AD2009":

Мені здається, у хомяків є мрія - дочекатись, коли курс долара буде космічним (а ціни на нерухомість в цей час будуть стабільні в гривнях) - і обміняти свої 20-30-40 тисяч доларів на гривні і отримати житло "на шару" (за сучасними цінами). 6-)

Враховуючи кількість житла, розмір доходів населення, економічну ситуацію, очікування можна визначити обгрунтовану ціну житла. Такою (обгрунтованою) вона була 13 ! років - з 1991 по 2004, потім виникла бульбашка, про яку ми всі знаємо. Ціна ставала все більше відхилятись від норми. Що не могло продовжуватись довго, так все і вийшло. Зараз ціна прямує назад. Враховуючи сьогоденні обставини нормальна ціна на середнє житло у Києві становить 900 уе/м. Якщо будуть економічні негаразди (вони будуть), то нормальна ціна буде знижукатись. Та навпаки, коли/якщо у нас все буде добре, нормальна ціна буде зростати. Реальна ціна завжди буде прямувати до нормальної.

зі. Мені здається, у бетоновласників є мрія - дочекатись, коли на РН надмухають ще одну бульбашку і обміняти свою власність на 1 млн. долл, та купити хатинку десь у Іспанії на половину цієї суми, а на іншу половинку жити аж до скінчення віку.
Та насправді бульбашки більш небуде, а нормальна ціна на 1-к квартиру зараз 25 куе, та і то це буде задорого через рік-другий.
Ось така сумна правда життя.
03 май 2011 17:09
Цитата "AD2009":
Втрата роботи, зниження зарплати, втрата можливості отримати кредит.... :rolleyes:

В кредит купляють олені не бриті і не голені. Дивні створіння, у них з мозгів стирчать коріння.

Хом"яки не купляють в кредит, а працюють і хом"ячать. Тому втрата можливості отримати кредит - це для хом"яків добре, а не погано. Щодо втрати роботи, то ІМХО краще зустріти безробіття з кількома пачками баксів, а не з квартирою, яка щодня дешевшає.
03 май 2011 17:11
Мне кажется, что киевский рынок будет падать, но недоупадёт.
И недоупав, начнёт снова расти в цене. 8-)
Но пока он падает, можно конечно ждать.
03 май 2011 17:25
Був у селі.
Кажуть їздили якісь, питали про хати-пустки, чи яка де продається.
Що би це значило?
03 май 2011 17:29
Цитата "Иззет Кизиларслан":
Мне кажется, что киевский рынок будет падать, но недоупадёт.
И недоупав, начнёт снова расти в цене. 8-)
Но пока он падает, можно конечно ждать.


Иззет, а когда, на ваш взгляд, наступит переломный момент?
Мне же кажется, что будет некоторый период стабилизации, когда цены будут топтаться на одном месте (где-то несколько месяцев).
Но, скорее всего, роста цен в этом году мы не увидим.
Реестр инвесторов на форуме Домика
Кнопка добавления в реестр расположена вверху каждой темы ЖК на форуме. Следите за продажами сами!
Подробнее
1. . .46. . .17
Реестр инвесторов на форуме Домика
Кнопка добавления в реестр расположена вверху каждой темы ЖК на форуме. Следите за продажами сами!
Подробнее