прав ли натариус?

Правовая сторона вопросов, связанных с недвижимостью. Юридическая помощь.
Наследство, страхование, узаконивание, бытовые и иные правовые вопросы.


| Кредитование недвижимости |
Ответить
користувач форуму
Ответов: 26
Профиль
Репутация:    0
Подскажите, прав ли натариус сказав что сейчас ставка налога по дарственной для Резидента и не резидента, приравнены и составляют 5%, а не 5% и 30% как раньше?

в какой момент необходимо оплатить налоги, в момент заклучения сделки или в течении года?

спасибо.
Вернуться к началу
користувач форуму
Ответов: 116
Профиль
Репутация:    1
Добрый день,
Ответы на Ваши вопросы изложены в письме Государственной налоговой администрации от 27.10.2008, № 9082/М/17-0714|21928/7/17-0717 "Относительно обложения налогом с доходов физических лиц доходов, полученных вследствие заключения договора дарения")

Содержание письма:
"Пунктом 14.1 ст. 14 Закону N 889-IV передбачено, що кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються за правилами, встановленими цим Законом для оподаткування спадщини.

Відповідно до п. 13.2 ст. 13 Закону N 889-IV спадщина підлягає оподаткуванню залежно від ступеня споріднення спадкоємців із спадкодавцями за ставкою:

0 % від об'єкта оподаткування - при отриманні доходу спадкоємцями, що є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення;

5 % від об'єкта оподаткування - при отриманні спадщини спадкоємцями, що не є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення;

15 % від об'єкта оподаткування - при отриманні спадщини будь-яким спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента.

При цьому відповідно до п. 7.3 ст. 7 Закону N 889-IV з будь-яких доходів, нарахованих на користь нерезидентів - фізичних осіб, ставка податку з доходів фізичних осіб становить подвійний розмір ставки, визначеної п. 7.1 цієї статті Закону N 889-IV (30 % від об'єкта оподаткування).

Згідно з пп. 1.20.4 п. 1.20 ст. 1 Закону N 889-IV членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки та батьки її чоловіка або дружини, її чоловік або дружина, діти як такої фізичної особи, так і її чоловіка або дружини, у тому числі усиновлені ними діти. Інші члени сім'ї фізичної особи, в тому числі брати, вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

При одержанні протягом звітного 2008 податкового року доходу у вигляді подарунка (внаслідок укладення договору дарування) особа зобов'язана включити його вартість (суму) до складу загального річного оподатковуваного доходу та подати до 1 квітня 2009 р. річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до податкового органу за місцем своєї податкової адреси, а також сплатити з його вартості податок за відповідною ставкою.

Разом з тим повідомляємо, що згідно з абзацом першим п. 13.4 ст. 13 Закону N 889-IV особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку з доходів фізичних осіб до бюджету, є спадкоємці (обдаровані особи)."

Думаю, исходя из содержания письма, Вы правильно рассчитаете ставку налога, исходя из Вашей конкретной ситуации.
Вернуться к началу
Ответить

Вернуться в Юридическая консультация



dsf